Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

By Luke Sumpter

Czas zbiorów to najważniejszy i najbardziej ekscytujący etap uprawy marihuany. To czas, kiedy ciężka praca w końcu przynosi rezultaty. Jednak dotarcie do tego punktu wcale nie jest takie łatwe ponieważ wiele może się nie udać. Nie wspominając o tym, że to, KIEDY zdecydujesz się na zbiory, ogromnie wpływa na efekt końcowy . Warto wcześniej zastanowić się, kiedy i jak zebrać pąki, a także co później z nimi zrobić.

Jeśli nie jesteś pewny, kiedy jest najlepszy czas na zbiory, czytaj dalej – omówimy w tym artykule wszystko, co musisz wiedzieć.


Video id: 540076385

Znaki, że czas na żniwa

1. Kolor trichomów

Istnieje kilka sposobów, aby stwierdzić, kiedy nadszedł czas na zbieranie pąków marihuany. Być może najbardziej niezawodnym sposobem jest zbadanie koloru włosków. Te żywiczne gruczoły są uważane za najbardziej miarodajne, ponieważ dają spójne wyniki. Aby im się przyjrzeć, będziesz potrzebować szkła powiększającego – trichomy są dość małe.

Trichomy przechodzą po kolei przez trzy różne kolory. Najpierw są przezroczyste, potem mętne i następnie bursztynowe. Najlepszy czas na zbiory to moment, gdy połowa trichomów jest bursztynowa, a połowa jest przezroczysta lub mętna. Ta różnica kolorów jest spowodowana tym, że pąki znajdujące się najwyżej dojrzewają szybciej niż te na dole. W każdym razie nie czekaj, aż wszystkie trichomy zmienią kolor na bursztynowy, ponieważ generalnie prowadzi to do zmniejszenia ilości THC i pojawienia się większej ilości wywołującego sen kannabinoidu CBN.

Trichomes

2. Żółte liście

Żółte liście są również dobrym znakiem, że roślina marihuany jest gotowa do zbiorów. Możesz przepłukać roślinę, gdy jej duże wachlarzowe liście zaczną żółknąć lub gdy same opadną. Pamiętaj jednak, że opadanie liści jest mało prawdopodobne, gdy używasz nawozów. Możesz więc sprawdzić inne wskazówki, aby określić czas żniw.

Yellow Leaves

3. Słupki

Jeśli masz fotoperiodyczną roślinę marihuany, sprawdzanie jej słupków i znamion jest użytecznym sposobem oceny, czy jest gotowa do zbiorów. Zwykle można założyć, że roślina jest gotowa, gdy mniej więcej połowa słupków jest brązowa. Jak już wspomnieliśmy, metoda trichomów jest jednak najbardziej niezawodna.

Pistils

4. Zwijające się liście

Wysychanie i zwijanie się liści to kolejny znak, że roślina marihuany jest prawdopodobnie gotowa do zbiorów. Dzieje się tak, ponieważ marihuana wymaga mniej wody, gdy zbliża się do końcowej fazy życia. Ale pamiętaj, aby stosować tę metodę w połączeniu z innymi, ponieważ istnieją szkodniki i choroby, które mogą powodować suche i zwijające się liście.

Curling

5. Harmonogram banku nasion

Chociaż nie jest to niezawodna metoda, ważne jest, aby przynajmniej wziąć pod uwagę harmonogram zbiorów przedstawiony przez bank, z którego pochodzą nasiona. Zwykle te informacje znajdują się na opakowaniu nasion. Ten harmonogram to przybliżona liczba dni/ tygodni potrzebnych do wyrośnięcia nasion marihuany na dojrzałą roślinę. Na ten harmonogram wpływają jednak warunki wzrostu, takie jak środowisko, woda i ciepło. Zawsze podchodź więc do tych cennych informacji z rezerwą.


Wczesne zbiory

Jeśli chcesz zebrać maksymalną ilość pąków, które może wytworzyć roślina marihuany, to wczesne zbiory nie są dobrym pomysłem. Istnieje jednak wiele powodów, dla których możesz zdecydować się na zbiory nieco wcześniej niż zwykle. Niektóre z najczęstszych przyczyn to zapobieganie błędom i pleśni. W mniej niż idealnym klimacie zła pogoda może spowodować gnicie pąków i inne nieprzyjemne dolegliwości, gdy zbliża się sezon zbiorów. Jeśli nie możesz przenieść roślin do środka, aby uniknąć trudnych warunków, może warto przeprowadzić przedwczesne zbiory.

Pędy otaczających roślin również mogą przewrócić rośliny marihuany, dlatego wczesne zbiory są czasami dobrym pomysłem. Dyskretna uprawa to kolejny powód, dla którego niektórzy decydują się na zbiory, zanim roślina będzie naprawdę gotowa. Chociaż technicznie możesz rozpocząć przycinanie kwiatów, gdy tylko roślina je wyprodukuje, poziom kannabinoidów będzie bardzo niski, dopóki pąki nie osiągną dojrzałości.

W miarę możliwości unikaj przedwczesnych zbiorów, ale jeśli naprawdę musisz je przeprowadzić, to nie koniec świata. Jeśli zbierzesz kwiaty tylko kilka dni wcześniej, wpływ na moc będzie minimalny, a trochę kwiatów jest lepsze niż ich brak!

Cannabis Mouldy Bud

Późne zbiory

Z drugiej strony późne zbiory oznaczają, że pozwalasz roślinie dojrzeć poza punkt szczytowej mocy. Wielu uważa to za złą metodę ze względu na degradację THC – kannabinoidu, z którego większość użytkowników chce skorzystać. Ponadto terpeny na pąkach są mocniejsze, gdy pozwoli się im dojrzeć, ale jeśli będą pozostawione zbyt długo, wpłynie to negatywnie na smak i zapach.

Późne zbieranie roślin wywołuje bardziej narkotyczny i upalający haj w przeciwieństwie do energetyzującej stymulacji mózgu. Nawet jeśli wyhodujesz odmianę typu sativa, późne zbiory prawdopodobnie zaowocują efektami podobnymi do odmian z przewagą genów indica. Chociaż nie jest to idealne rozwiązanie dla wielu osób, niektórzy użytkownicy preferują wyższe poziomy CBN i bardziej nasenne działanie marihuany, która dojrzewa dłużej.

Na koniec należy również uważać na późne zbiory, ponieważ niektóre odmiany zaczną się samozapylać i w rezultacie staną się hemafrodytami.

Podsumowanie

Czas jest ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas uprawy marihuany. Czas dojrzewania ma ogromny wpływ na zawartość kannabinoidów. Najlepiej rozważyć powyższe metody rozpoznawania, aby zebrać kwiaty, gdy roślina nie jest ani za młoda, ani za stara. W ten sposób uzyskasz to, co najlepsze z obu światów i najbardziej autentyczne wrażenia z danej odmiany.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Przewodnik po uprawie – wyszukiwarka treści

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37804 recenzji