By RQS Editorial Team

W świecie marihuany OG Kush jest jedną z najbardziej znanych i popularnych odmian, jakie istnieją. Jest uznawana za jedną z ośmiu najlepszych odmian z rodziny Kush. Dokładne pochodzenie i genetyka OG nie są znane. Wielu uważa, że ta popularna odmiana narodziła się w Kalifornii, co również tłumaczyłoby jej nazwę. Do tej pory uważano, że OG oznacza „oryginalny gangster” („original gangster”), ale obecnie bierze się pod uwagę, że to akronim od „uprawiana nad oceanem” („ocean grown”), co miałoby sens w przypadku powstania tej odmiany na kalifornijskim wybrzeżu.

Jeszcze żywsza debata toczy się na temat genetyki rośliny. Niektórzy twierdzą, że to krzyżówka pomiędzy Pakistani Kush, Lemon Thai oraz Chemdawg, podczas gdy inni uważają, że to po prostu specyficzny klon odmiany Chemdawg. Jak większość odmian OG Kush jest krzyżówką. Zawiera geny zarówno indica, jak i sativa, ale indica jest tutaj dominująca. Bez wątpienia zawiera geny z rodziny Kush, pochodzącej z afgańskiego pasma górskiego Hindukusz (Hindu Kush). Oprócz OG Kush z tego miejsca wywodzi się wiele innych, doskonałych odmian.

Wygląd i zapach

OG Kush słynie ze swojej urody i cierpkiego aromatu. Warto wspomnieć, że poszczególne rośliny tej odmiany mogą różnić się barwą w zależności od warunków uprawy. Zazwyczaj jednak OG Kush przyjmuje kolor średnio-intensywnej nefrytowej zieleni. Topy są pełne żywicy, co po części przyczyniło się do popularności tej odmiany. W przeciwieństwie do mocno liściastych odmian o dominujących genach indica, OG Kush ma tendencje do posiadania dość przerzedzonego listowia, co świadczy o obecności genów sativy.

Zapach tej odmiany to kolejna atrakcyjna cecha. Palacze zgodnie twierdzą, że aromat posiada cytrusową nutę, co wskazywałoby na obecność genów Thai Lemon. W opinii niektórych osób woń jest tak silna, że można się nią zakrztusić od samego wąchania. Zdecydowanie nie jest to subtelny i łatwy do zamaskowania zapach, dlatego OG Kush nie nadaje się do noszenia w kieszeni lub brania w podróż.

Zastosowanie medyczne

OG Kush jest prawdziwym czempionem wśród medycznych odmian. W tych stanach USA, w których zezwala się na medyczne użytkowanie marihuany, apteki często mają problem z utrzymaniem OG Kush na stanie. To bardzo silna odmiana ze średnią zawartością THC na poziomie 20%, chociaż odnotowano także pojedyncze rośliny z THC w wysokości 32%. Jak większość odmian medycznych, OG Kush jest bardzo pomocny w leczeniu zarówno chronicznych dolegliwości, jak i nagłych chorób o ostrym przebiegu:

ZASTOSOWANIE MEDYCZNE
Mdłości i wymioty wywołane leczeniem medycyną konwencjonalną
Niepowściągliwe wymioty ciężarnych<
Zaburzenia lękowe i napady paniki
Nadmierny stres
Ciężki zespół napięcia przedmiesiączkowego
Chroniczne bóle wywołane chorobą lub urazem
Depresja
Brak apetytu wywołany chorobą lub lekami
Anoreksja i podobne zaburzenia odżywiania
Stwardnienie rozsian
Choroba Parkinsona
Astma
Fibromialgia
Wrzodziejące zapalenie jelita grubego
Klasterowy ból głowy i migreny
Zaburzenia afektywne dwubiegunowe
Problemy z kontrolowaniem gniewu
Zespół stresu pourazowego
Deficyt uwagi
Autyzm i zespół Aspergera
Bezsenność chroniczna i epizodyczna
Wzmożone napięcie mięśniowe i spazmy
Jaskra

Pomimo przewagi genów indica, umysłowy haj OG Kusha przypomina efektem sativę, natomiast body high jest niezwykle silny i typowy dla gatunku indica. To połączenie czyni OG Kush jedną z najskuteczniejszych medycznych odmian w walce z bólem.

Popularność

OG Kush jest popularna nie tylko wśród pacjentów. Jej wyjątkowa siła oraz wygląd nadały jej status legendarnej. W muzyce znajdziemy wiele nawiązań do tej odmiany: śpiewają o niej tacy artyści, jak A$AP Rocky, Wiz Khalifa, Dr. Dre, Brisco oraz cała rzesza innych znanych raperów. Wielu z nich nie ukrywa swojego upodobania w OG Kush. Aktorzy również lubują w tej odmianie, przykładowo Amanda Bynes tweetowała ostatnio o zamiarze palenia właśnie OG Kush. Istnieje również wiele wariantów nazwanych po gwiazdach Hollywoodu, jak na przykład Charlie Sheen OG, Lin Sanity OG i Blue Ivy OG Kush, na cześć córki Jay-Z i Beyonce.

OG KUSH

OG Kush
23_genetic background_1 Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
33_Yield indoors_1 425 - 475 gr/m2
31_plant height outdoor_1 90 - 160 cm
25_flowering time_1 7 - 9 tygodnie
29_THC_1 THC: 19%
28_Type Blend_1 Sativa 25% Indica 75%
34_yield outdoor_1 500 - 550 gr/plant
32_plant height outdoors_1 180 - 220 cm
27_harvest period_1 Październik
22_Effect_1 Polepszające nastrój, Uspokajające

Kup OG Kush

Wzrost

OG Kush to jedna z najłatwiejszych w uprawie odmian, wymagająca średnio-zaawansowanych umiejętności ogrodniczych. Roślina może wyglądać na chudą i przerzedzoną, gdy jest młoda, ale ostatecznie zapełni się bardzo ładnie. W domowej uprawie jej wysokość może sięgnąć od 0,5 do 1 metra, czasami więcej. Podczas uprawy outdoor rośnie dużo wyższa, ale końcowy produkt może ucierpieć na jakości, mocy i ilości ze względu na brak kontroli nad warunkami. Pod dobrą opieką w domowych warunkach OG Kush zapewni zbiory w wysokości około 65 gram na roślinę. Tak wysoki plon w porównaniu do niewielkich rozmiarów czyni ją idealną odmianą dla pacjentów, którzy regularnie potrzebują dużych ilości, aby złagodzić symptomy choroby.

Roślina ma duże wymagania jeśli chodzi o substancje odżywcze, szczególnie azot i magnez, lubi również mieć dużo światła. Zawsze pamiętaj, że tak, jak ty zaopiekujesz się rośliną, tak ona ci się odwdzięczy.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.