The RQS Blog

.By Ryan Najjar

White Widow, pochodząca z Niderlandów, a dokładniej od Green House Seeds, pojawiła się na scenie cannabis w latach 90. Od samego początku ludzie wiedzieli, że jest to wyjątkowa odmiana. Prawdopodobnie największym potwierdzeniem tego faktu był High Times Cannabis Cup w 1995 roku, który White Widow z łatwością wygrała.

To naprawdę wyjątkowe osiągnięcie, ale możesz sobie pomyśleć: „To było ponad dwie dekady temu! Świat cannabis rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej w historii. Jakie ma to odniesienie do dzisiejszych czasów?” Z przyjemnością informujemy, że nawet w porównaniu do dzisiejszych ekscytujących odmianach marihuany, White Widow nadal pozostaje jedną z najlepszych.

HISTORIA GENETYCZNA WHITE WIDOW

Mimo że nie znamy nazw odmian, które przyczyniły się do stworzenia White Widow, wiemy skąd one pochodzą. Mówiąc konkretniej, White Widow to genetyczna mieszanka brazylijskiej odmiany sativa oraz odmiany indica pochodzącej z południowych Indii; warto zaznaczyć, że ta druga produkuje w szczególności duże ilości żywicy. Te dwie odmiany spotkały się razem w Holandii i to właśnie w ten sposób narodziła się White Widow.

SMAK, AROMAT I MOC WHITE WIDOW

Mimo że jest to odmiana o wysokim profilu, smak White Widow nie jest mocny. Jednak nie jest ona bezsmakowa, na języku poczuć można delikatne, ale zauważalne nuty cytrusów, ziół, a nawet pieprzu. Te nuty unosić będą się także w powietrzu, delikatnie czarując Twój nos; nie jest to jednak odmiana, która sprawi, że całe pomieszczenie będzie intensywnie pachnieć marihuaną.

Jeśli jednak będziesz próbował ocenić moc White Widow na podstawie jej smaku i zapachu, czeka Cię niemała niespodzianka. Pąki tej odmiany oferują aż 19% THC i mimo, że White Widow opisuje się jako zbalansowaną odmianę hybrydową, doświadczysz efektów umysłowych, podnoszących na duchu, które charakterystyczne są dla najlepszych odmian sativa.

White Widow

White Widow

White Widow Royal Queen Seeds

Genetic background White Widow S1
Yield indoor 500 - 550 g/m2
Height indoor 60 - 100 cm
Flowering time 8 - 9 weeks
THC strength THC: 19% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 50% Sativa, 50% Indica
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 150 - 190 cm
Harvest time Late October
Effect Extremely stoned
 

Buy White Widow

UPRAWA WHITE WIDOW

Można by pomyśleć, że uprawa tej legendy możliwa będzie tylko dla najlepszych. Jednak zdziwisz się, gdy się dowiesz, że White Widow jest łatwiejsza w uprawie niż większość odmian marihuany. Twoim głównym celem będzie zapewnienie jej roślinom dużej ilości światła. Biorąc pod uwagę, że ta odmiana została po raz pierwszy spopularyzowana w Niderlandach, możesz oczekiwać, że poradzi sobie również z chłodniejszymi klimatami.

White Widow można uprawiać zarówno indoor, jak i outdoor, choć różnica między jedną i drugim środowiskiem jest zauważalna. Przykładowo, hodowcy outdoor mogą oczekiwać roślin osiągających do 2 m wysokości i około 550–600 g plonów na roślinę. Hodowcy indoor zaobserwują jednak, że ich rośliny urosną do połowy tej wysokości, oferując około 450–500 g/m². Tak czy inaczej, etap kwitnienia White Widow wynosi około dziewięciu tygodni. Jeśli zależy Ci na maksymalizacji wzrostu roślin, warto abyś zastanowił się nad wdrożeniem metod takich jak ScrOG lub SOG.

White Widow znana jest z produkcji ogromnych ilości żywicy. Podczas zbierania oraz przycinania pąków z pewnością zadziwi Cię ogromna ilość trichomów. Obchodź się ostrożnie z pąkami, aby mieć pewność, że nic się nie zmarnuje; rozważ wykorzystanie tej odmiany do przygotowania wysokiej jakości haszyszu lub koncentratów!

White Widow Auto

White Widow Automatic

White Widow Automatic Royal Queen Seeds

Genetic background White Widow x Ruderalis
Yield indoor 400 - 450 g/m2
Height indoor 40 - 80 cm
Flowering time 7 - 8 weeks
THC strength THC: 14% (aprox.) / CBD: Low
Blend 40% Sativa, 40% Indica, 20% Ruderalis
Yield outdoor 190 - 240 g/per plant (dried)
Height outdoor 50 - 110 cm
Harvest time 10 - 12 weeks after germination
Effect Physically stoned
 

Buy White Widow Automatic

 

WHITE WIDOW AUTOMATIC

Jeśli czas jest dla Ciebie najważniejszy lub po prostu nie masz ochoty zawracać sobie głowy standardowym procesem uprawy — poznaj White Widow Automatic. Poprzez skrzyżowanie klasyka z najwyższej klasy odmianą ruderalis udało nam się otrzymać wersję automatyczną, która wymaga jedynie 10–12 tygodni od czasu wykiełkowania do zbiorów.

Odmiana ta posiada około 14% THC i idealnie sprawdzi się u okazjonalnych palaczy, którym zależy poprawie nastroju. Nawet jeśli często palisz, odczujesz przypływ pozytywnej energii, bez uczucia przytłoczenia. Co ciekawe, efekty automatycznej wersji tej odmiany zbliżone są bardziej do efektów oferowanych przez odmiany indica, dzięki czemu palacze mogą także cieszyć się łagodnymi efektami fizycznymi. Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę inną moc i działanie, jeśli możesz, spróbuj uprawiać zarówno jedną, jak i drugą odmianę. Posiadają one nieco inne efekty, ale uwierz nam, obydwie są niesamowite.

PODSUMOWANIE INFORMACJI NA TEMAT WHITE WIDOW: IKONA, KTÓRA WCIĄŻ ZACHWYCA

White Widow to jedna z najwybitniejszych hybryd cannabis. Oprócz godnej uwagi produkcji żywicy i zbalansowanych efektów, jest ona łatwa w uprawie i posiada wręcz idealną moc. Dopełnieniem tego doświadczenia jest delikatna, ale złożona mieszanka nut smakowych, które sprawiają, że ta enigmatyczna odmiana jest naprawdę jedyna w swoim rodzaju.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.