By Max Sargent

Uprawa cannabis na zewnątrz jest niezwykle satysfakcjonująca, choćby ze względu na duże plony i niskie koszty. Wiele odmian Royal Queen Seeds świetnie radzi sobie na zewnątrz, dobrze rozwijając się w naturalnym świetle słonecznym, a wybrana odmiana może zdecydowanie mieć decydujący wpływ na sukces lub porażkę. Z tego powodu stworzyliśmy listę naszych pięciu najlepszych odmian do uprawy outdoor — odmian, które będą gotowe do zbiorów pod koniec września.

Dzięki pozycjom z tej listy możesz uniknąć niepotrzebnych kłopotów z deszczem i mrozem w październiku oraz listopadzie. Podczas gdy inni hodowcy będą zajęci sprawdzaniem swoich pąków pod kątem pleśni, Ty będziesz suszyć i przeprowadzać curing zebranych pąków oraz wypełniać nimi słoiki. Jeśli przegapiłeś nasze listy pięciu najlepszych odmian przeznaczonych do uprawy w chłodniejszym oraz cieplejszym klimacie, koniecznie zapoznaj się z nimi już teraz!


KORZYŚCI Z WYBORU ODPOWIEDNIEJ ODMIANY PODCZAS UPRAWY NA ZEWNĄTRZ

Przy wyborze odmiany marihuany do uprawy na wolnym powietrzu jej szybkość nie powinna być jedynym czynnikiem wyboru. Ważne jest również, aby rośliny były wydajne, miały dobry aromat i wywoływały przyjemne efekty podczas palenia.

Oto cechy, które powinna posiadać odmiana do uprawy na zewnątrz:

  • szybki czas kwitnienia, dzięki czemu jesienią można ominąć deszczową pogodę;
  • dobra naturalna odporność na pleśń i szkodniki;
  • wysokie plony;
  • wspaniała moc, aromat i smak;
  • wspaniałe efekty.

PIĘĆ NAJLEPSZYCH SZYBKICH ODMIAN MARIHUANY, KTÓRE WARTO UPRAWIAĆ W 2022 ROKU

Gdy wiemy już, co sprawia, że dana odmiana jest dobra do uprawy na zewnątrz, czas przyjrzeć się niektórym z nich. Oto pięć najlepszych szybkich odmian marihuany do uprawy na zewnątrz w 2022 roku:

1. HONEY CREAM FAST FLOWERING

Honey Cream Fast Flowering jest jedną z naszych ostatnio zaktualizowanych ulubienic. Odmiana ta jest bardzo popularna w Hiszpanii, ze względu na swój słodki, kremowy aromat, ale można ją uprawiać praktycznie w całej Europie.

Jej wyjątkowo krótki okres kwitnienia wynoszący zaledwie 6–7 tygodni sprawia, że jest to dobra odmiana w regionach, w których pogoda może pogorszyć się wczesną jesienią. Zalecamy uprawę Honey Cream w lipcu i sierpniu, aby zapewnić jej wystarczająco dużo czasu na dostęp do dużych ilości światła słonecznego, a tym samym nabranie masy. W ten sposób we wrześniu będziesz mógł zebrać duże ilości słodkich, mocnych pąków.

Oprócz krótkiego okresu kwitnienia i niesamowitego smaku, zaletą Honey Cream jest jej solidne pochodzenie, na które składa się BlueBlack (Blueberry x Black Domina), Maple Leaf Indica (100% Afghan indica), oraz White Rhino. Te trzy odmiany nadają Honey Cream FF profil genetyczny z przewagą cech indica oraz przyzwoitą moc sativa dzięki White Widow, poprzedniczce White Rhino. W optymalnych warunkach rośliny osiągają wysokość 180–250 cm na zewnątrz i zapewniają plony w wysokości do 675 g na roślinę.

Honey Cream

Honey Cream (Fast Flowering)
BlueBlack x Maple Leaf Indica x White Rhino
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
7 - 8 tygodni
THC: 16%
Sativa 35% Indica 65%
625 - 675 gr/plant
180 - 250 cm
Wczesny październik
Psychodeliczne

Kup Honey Cream (Fast Flowering)

2. SPEEDY CHILE FAST FLOWERING

Następna w kolejce jest Speedy Chile. Ta odmiana łączy w sobie genetykę Early Skunk z kilkoma odmianami indica występującymi naturalnie w Chile, chociaż za jej bardzo krótki czas kwitnienia wynoszący zaledwie 6 tygodni (42 dni!) częściowo odpowiedzialna jest automatycznie kwitnąca roślina trzeciej generacji.

Jednak Speedy Chile to odmiana fotoperiodyczna, która kwitnie w zależności od ilości dostępnego światła dziennego. Można powiedzieć, że szybko kwitnące odmiany są kolejną ewolucją hodowlaną po roślinach automatycznie kwitnących: odmiany te wytwarzają wysoki poziom THC przy zachowaniu niewiarygodnie krótkiego całkowitego czasu uprawy.

Dla hodowców outdoor oraz początkujących, wybór odmiany Speedy Chile Fast Flowering to mądra decyzja. Będziesz w stanie napełnić swoje słoiki pąkami marihuany już na początku września, co nie pozostawia miejsca na problemy z pogodą lub pleśnią. Zebrane pąki będą same w sobie doskonałe, wytwarzając wspaniały smak owoców i sosny przy zawartości THC na poziomie 16%.

Speedy Chile

Speedy Chile (Fast Flowering)
Early Skunk x Skunk x Chile Indica
475 - 525 gr/m2
60 - 100 cm
7 - 8 tygodni
THC: 16%
Sativa 30% Indica 70%
450 - 500 gr/plant
100 - 170 cm
Wczesny wrzesień
Śmiechowe, Uspokajające

Kup Speedy Chile (Fast Flowering)

3. NOTHERN LIGHT

Prawdziwy konopny klasyk, Northern Light to supergwiazda z dominacją genów indica. Zawiera geny jedenastu różnych nasion afgańskich i tajskich, a jej dokładny skład genetyczny pozostaje tajemnicą. Northern Light jest uwielbiana przez hodowców i stała się podstawą wielu nagradzanych odmian konopi.

Fantastyczna odmiana outdoor, feminizowana Northern Light może na słońcu osiągnąć ponad 2 m. Produkuje zbite, pokryte żywicą pąki oraz gigantyczną główną colę i zapewnia imponujące plony. Kiedy ma nieograniczony dostęp do światła słonecznego oraz jest odpowiednio nawożona, każda roślina może zapewnić 575–625 g pąków pod koniec września (po około 8–9 tygodniach kwitnienia indoor).

Northern Light nie bez powodu jest legendą. Ta mocna indica ma wystarczającą moc, aby wbić Cię w kanapę. To idealna odmiana, jeśli szukasz mocnego haju na noc, który pomoże Ci się zrelaksować i zasnąć. Przy paleniu lub waporyzacji zasmakujesz cytrusów, przypraw i owoców.

Northern Light

Northern Light
Northern Light S1
500 - 550 gr/m2
100 - 160 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 0% Indica 100%
575 - 625 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Klarowne, Upalające, Zrównoważony

Kup Northern Light

4. SWEET ZZ

Sweet ZZ to nasza własna wersja legendarnej odmiany Zkittlez. Dzięki swojemu owocowemu aromatowi i soczystemu smakowi jest ulubienicą wszystkich hodowców cannabis kochających słodycze.

Stworzona dzięki skrzyżowaniu odmian Grape Ape i Grapefruit, ta hybryda z dominacją genów indica potrzebuje tylko 7–9 tygodni na kwitnienie, więc w przypadku uprawy outdoor można zebrać plony pod koniec września. Koniecznie przygotuj dodatkowe słoiki, ponieważ ta odmiana może zapewnić aż 600 g pąków na każdą roślinę, gdy uprawiana jest w optymalnych warunkach.

Mimo że w Sweet ZZ dominują geny indica, jej działanie jest mocno skoncentrowane na umyśle, a nie na ciele. Poczujesz fale podnoszących na duchu efektów oraz poprawiających samopoczucie wibracji. Dodaj do równania jej wyśmienity aromat cytrusów, jagód i słodyczy, a otrzymasz fizyczne ucieleśnienie szczęścia w jednym niesamowitym produkcie. Dobrze, że Sweet ZZ nie jest bardzo mocna (posiada 15–20% THC) — dzięki takiej zawartości THC możesz długo delektować się jej smakiem i działaniem, zanim dotrzesz do punktu, z którego nie będzie powrotu.

Sweet ZZ

Sweet ZZ
Grape Ape x Grapefruit
550 - 600 gr/m2
80 - 140 cm
7 - 9 tygodnie
THC: 22%
Sativa 20% Indica 80%
500 - 550 gr/plant
160 - 200 cm
Późny wrzesień
Upalające, Uspokajające

Kup Sweet ZZ

5. GREEN CRACK PUNCH 

Pochodząca od Purple Punch i Green Crack, Green Crack Punch to świetny przykład na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Purple Punch to doskonała odmiana z dominacją genów indica, która pomaga w relaksacji oraz łagodzeniu napięcia, podczas gdy Green Crack jest niczym królik z reklamy Duracell i zapewni Ci dobry nastrój oraz motywację.

Rezultat? Zrównoważona odmiana z przeciętną zawartością THC na poziomie 20%, która doda Ci energii oraz Cię zainspiruje, a następnie zacznie działać na Twoje mięśnie oraz zrelaksuje Cię fizycznie. Green Crack Punch to uczta dla zmysłów, ma atrakcyjne barwy jasnego różu oraz pomarańczy, którym towarzyszy gładki dym o owocowym smaku.

Green Crack Punch to świetny wybór dla początkujących hodowców outdoor, albowiem nie wymaga wiele uwagi oraz dobrze toleruje nieduże zmiany w odżywaniu i naświetleniu. Odpowiednia do wielu różnych środowisk, będzie gotowa do zbiorów pod koniec września (po około 7–8 tygodniach kwitnienia indoor) i wyprodukuje około 550-600 g na roślinę.

Green Crack Punch

Green Crack Punch
Green Crack x Purple Punch
450 - 500 gr/m2
90 - 160 cm
8 - 9 tygodni
THC: 18%
Sativa 60% Indica 40%
550 - 600 gr/plant
180 - 220 cm
Późny wrzesień
Euforyczne, Uspokajające

Kup Green Crack Punch

CZY CHCESZ UPRAWIAĆ WSPANIAŁĄ MARIHUANĘ W 2022 ROKU?

Jeśli chcesz zacząć uprawiać fantastyczną marihuanę w 2022 roku, koniecznie sprawdź inne wspaniałe nasiona znajdujące się w naszym sklepie internetowym. W Royal Queen Seeds oferujemy wiele rodzajów nasion marihuany do uprawy indoor oraz outdoor, w tym nasiona feminizowane, kwitnące automatycznie oraz bogate w CBD!

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.