Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

Najlepsze nasiona konopi do uprawy outdoor w zależności od klimatu

Juanita la Lagrimosa

Jakie konopie wybierzesz do uprawy i gdzie je zasiejesz ma kluczowy wpływ na Twoje outdoorowe zbiory. Nasza lista odmian idealnych do każdego klimatu pomoże Ci uprawiać świetne konopie przez wiosnę, lato i jesień.

NAJWAŻNIEJSZY CZYNNIK UPRAWY KONOPI — GENETYKA

Cannabis Genetics
Cannabis Genetics

Geny zawierają klucz do potencjału Twoich nasion konopi - to fakt. Nieważne, jakiej cudownej odżywki użyjesz albo jak starannie zadbasz o swój ogród, ostateczny rezultat zależy od genów, Jeśli użyjesz byle jakich pestek nie spodziewaj się dużych zbiorów wysokiej jakości. Tylko poprzez staranny wybór wysokiej jakości feminizowanych nasion hodowca może uniknąć ograniczeń wynikających ze słabych genów. Uprawianie konopi outdoor wymaga nawet bardziej rygorystycznego procesu selekcji.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość odmian konopi dostępnych na rynku została specjalnie zaadaptowana i wyhodowana z myślą o uprawach indoor. Jasne, teoretycznie każda roślina może wyrosnąć wszędzie, ale w praktyce absolutnie nie odnosi się to do wszystkich odmian konopi. Większość będzie świetnie sobie radzić w słonecznych, południowych klimatach. Jest jednak dużo wyjątkowych, wytrzymałych odmian które można uprawiać na chłodniejszych, północnych szerokościach geograficznych.

Czas ubrudzić ręce w starym, dobrym stylu uprawiania konopi w pięknych okolicznościach przyrody. Wybierz odmianę odpowiednią dla Twojego lokalnego klimatu i zrobiłeś pierwszy krok w stronę udanych zbiorów outdoorowych.

EUROPEJSKIE STREFY KLIMATYCZNE: ILE SŁOŃCA OTRZYMUJE TWÓJ OGRÓD?

Climate zones
Climate zones

Zadanie numer jeden to ustalenie, ile światła słonecznego dziennie będą otrzymywać Twoje konopie w czasie sezonu. Kiedy już poznasz ramy czasowe możesz zacząć zastanawiać się nad wyborem odmiany, która będzie najlepiej pasować. Śledź lokalne prognozy pogody i poczytaj trochę online. Znajdź dokładne dane dotyczące ilości godzin światła słonecznego, czasu wschodu i zachodu słońca, temperatur dziennych i nocnych, panujących wiatrów i częstości opadów atmosferycznych.

Może mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim. Jeśli tak, to masz luksus uprawiania późno kwitnących sativ outdoor od około kwietnia do października. Być może mieszkasz w Europie północnej i masz tylko krótkie 8-10 tygodnie, żeby wsadzić jakąś twardą ruderalis. Albo jesteś gdzieś po środku i potrzebujesz uniwersalnych hybryd dla letnich zbiorów.

Oto podział na różne strefy klimatyczne wraz z zalecanymi odmianami konopi, które można tam z powodzeniem uprawiać outdoor:

CHŁODNE, PÓŁNOCNE SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNE

Cold temperature colored cannabis
Cold temperature colored cannabis

Hodowcy z Europy północnej, od zachodniego wybrzeża Irlandii po wschodnią Polskę, muszą stawiać na odmiany konopi, które będą w stanie przetrwać w niezbyt optymalnych warunkach.

Najwyższą jakość w uprawie outdoor w chłodniejszych klimatach mogą zapewnić odmiany zarówno fotoperiodyczne jak i kwitnące automatycznie wyhodowane z myślą o tych strefach klimatycznych. Dzięki szybkiemu wzrostowi oraz krótszemu okresowi kwitnienia plony następują znacznie wcześniej niż u innych odmian. W ten sposób jesteś w stanie prześcignąć jesienny deszcz oraz uniknąć pleśni w swoich pąkach. Jednak mimo tego, musisz wybrać odpowiedni czas na zbiory, ponieważ żadna odmiana konopi nie jest niezniszczalna.

Pamiętaj, aby przed wyborem nasion odwołać się do danych pogodowych. Jeśli okaże się, że całkowity czas zbiorów wynosi mniej niż trzy miesiące, zapewni Ci to czas na bardzo szybką uprawę odmian automatycznych późną wiosną/ wczesnym latem. Aby się jednak zabezpieczyć uprawiaj rośliny w pojemnikach, co pozwoli Ci na przeniesienie ich do środka w przypadku pogorszenia pogody.

QUICK ONE

Quick One jest jedną z pierwszych automatycznie kwitnących odmian konopi i kiedyś była jedną z najszybszych odmian jakie w ogóle można było hodować. Oczywiście nadal jest niesamowicie szybka i potrzebuje tylko 8–9 tygodni, aby gotowa była do zbiorów, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób mieszkających w miejscach, gdzie występuje krótki sezon letni. Ta kompaktowa roślina nie wyrośnie powyżej 50–60cm, ale nagrodzi Cię przyzwoitą wydajnością do 150g pąków na roślinę. Może nie jest najmocniejszą odmianą marihuany, ale poziom THC wynoszący 13% wciąż zapewnia przyjemne i relaksujące efekty. Quick One posiada świeży, ziołowy oraz cytrusowy aromat oraz przyjemnie łagodny smak.

Quick One

Quick One Royal Queen Seeds

Genetic background Strong Indica x Ruderalis
Yield indoor 275 - 325 g/m2
Height indoor 50 - 60 cm
Flowering time 5 - 6 weeks
THC strength THC: 13% (aprox.) / CBD: Low
Blend 10% Sativa, 60% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 100 - 150 g/per plant (dried)
Height outdoor 60 - 100 cm
Harvest time 8 - 9 weeks after germination
Effect Physical

Buy Quick One

EASY BUD

Jeśli potrzebujesz superszybkiej automatycznie kwitnącej odmiany, aby przechytrzyć pogodę, kolejnym doskonałym wyborem jest odmiana Easy Bud. Podobna do Royal Dwarf, jednak z kilkoma różnicami genetycznymi, które sprawiają, że zapewnia ona dobre plony oraz umiarkowany poziom THC. Dojrzałe, soczyste pąki gotowe są do zbiorów już 8–9 tygodni po wykiełkowaniu. Dzięki zawartości THC wynoszącej 12% Easy Bud sprawdzi się idealnie, jeśli zależy Ci na łagodnych efektach, które Cię nie znokautują. Utrzymując niewielką wysokość, 60–100cm, odmiana zapewnia do 80g cytrusowych zbiorów na roślinę.

Easy Bud

Easy Bud Royal Queen Seeds

Genetic background White Indica x Ruderalis
Yield indoor 275 - 325 g/m2
Height indoor 50 - 60 cm
Flowering time 5 - 7 weeks
THC strength THC: 12% (aprox.) / CBD: Low
Blend 15% Sativa, 55% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 30 - 80 g/per plant (dried)
Height outdoor 60 - 110 cm
Harvest time 8- 9 weeks after germination
Effect Physical

Buy Easy Bud

GORĄCY, SUCHY, POŁUDNIOWY KLIMAT

Small, private grow in California
Small, private grow in California

Hodowcy w południowej Europie mają ogromną przewagę nad ich północnymi kolegami. Obfitość światła słonecznego daje długi sezon uprawowy od marca do października. Możliwościom nie ma końca. Tak naprawdę wszystko sprowadza się wyboru Twojego ulubionego zioła.

Początkujący hodowcy mogą nabrać doświadczenia ze świetnymi odmianami autokwitącymi przeznaczonymi do cieplejszego klimatu. Auto-hybrydy następnej generacji RQS są świetnym wyborem dla bardziej doświadczonych hodowców chcących zbierać plony dwukrotnie w jednym sezonie. Royal Haze Automatic i Northern Light Automatic natychmiast przychodzą na myśl jako zwycięzcy w ciepłym klimacie. Musisz tylko zdecydować, czy wolisz zbiory o cechach indici lub sativy.

W cieplejszym klimacie szkoda byłoby nie móc cieszyć się odmianami zależnymi od cyklu światła. Co powiesz na to, aby Twoje organiczne, uprawiane w glebie odmiany OG Kush lub Sour Diesel wyrosły na wielkie drzewa o ogromnych plonach? Jednak zachowaj ostrożność, ponieważ słońce w takim klimacie może być zbyt mocne i intensywne dla roślin. Zamiast schronienia przed deszczem możesz potrzebować schronienia przed słońcem. Uważaj na fale upałów. Oto nasze ulubione odmiany do uprawy w gorącym i suchym klimacie:

ROYAL HAZE AUTO

Nasza odmiana Royal Haze Auto wprowadza prostotę do rodziny Haze! Będąc rośliną kwitnącą automatycznie ułatwia życie hodowcom i potrzebuje tylko 10–12 tygodni, aby przejść od nasion do zbiorów. Jest także doskonałym wyborem jeśli chcesz zbierać żniwa kilka razy w ciągu jednego sezonu letniego — coś, czego nie można osiągnąć przy odmianach zależnych od cyklu światła. Przygotuj się na wspaniałe palenie o cytrusowym, ziołowym smaku oraz o podnoszących na duchu efektach.

Royal Haze Automatic

Royal Haze Automatic Royal Queen Seeds

Genetic background Amnesia Haze x Skunk x Ruderalis
Yield indoor 300 - 350 g/m2
Height indoor 65 - 85 cm
Flowering time 6 - 8 weeks
THC strength THC: 15% (aprox.) / CBD: Low
Blend 50% Sativa, 20% Indica, 30% Ruderalis
Yield outdoor 130 - 180 g/per plant (dried)
Height outdoor 120 - 150 cm
Harvest time 10-12 weeks after planting
Effect Cerebral and uplifting

Buy Royal Haze Automatic

NORTHERN LIGHT AUTO

Wyhodowana z afgańskiej genetyki w latach 70., Northern Light stała się jedną z najpopularniejszych odmian wśród entuzjastów konopi. Nasza automatycznie kwitnąca wersja tej popularnej hybrydy typu indica jest nie tylko świetną odmianą do uprawy indoor, ale także doskonale sprawdzi się outdoor. Nie mówimy, że wersja zależna od cyklu światła nie jest niesamowita, ale są hodowcy, którzy preferują 9–10 tygodniowy cykl życia odmian automatycznie kwitnących. I bądźmy szczerzy, kto lubi długo czekać na wspaniałą trawkę? Zapal Northern Light Auto, aby doświadczyć relaksujących efektów fizycznych z nutką pobudzającej stymulacji.

Northern Light Automatic

Northern Light Automatic Royal Queen Seeds

Genetic background Northern Light x Ruderalis
Yield indoor 500 - 550 g/m2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 5 - 7 weeks
THC strength THC: 14% (aprox.) / CBD: Low
Blend 0% Sativa, 80% Indica, 20% Ruderalis/td>
Yield outdoor 170 - 220 g/per plant (dried)
Height outdoor 130 - 160 cm
Harvest time 9 - 10 weeks after planting
Effect Cerebral and uplifting

Buy Northern Light Automatic

OG KUSH

Nie trzeba wiele mówić o OG Kush, jednej z najbardziej kultowych odmian konopi wszech czasów. Ten wyjątkowy okaz, który w 75% jest odmianą indica, idealnie sprawdzi się w uprawie outdoor. W takim klimacie jedna roślina w ciągu 8 tygodni kwitnienia jest w stanie dostarczyć do 500g plonów. Kiedy wreszcie zapalisz jej pąki, posmakujesz jej pysznego cytrusowo-sosnowego oraz owocowego smaku. Niezwykle relaksujące efekty indica sprawiają, że OG Kush jest idealną odmianą do stosowania wieczorem, przy relaksowaniu się oraz oglądaniu filmów.

OG Kush

OG Kush

Genetic background Chemdawg x Lemon Thai x Pakistani Kush
Yield indoor 425 - 475 gr/m2
Height indoor 90 - 160 cm
Flowering time 7 - 9 weeks
THC strength THC: 19% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 25% Sativa, 75% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 500 - 550 g/per plant (dried)
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time October
Effect Relaxing and full of flavour

Buy OG Kush

SOUR DIESEL

Sour Diesel to kolejna legendarna odmiana konopi i każdy szanujący się hodowca powinien spróbować swoich sił w jej uprawie. Jej korzenie pochodzą ze słonecznej Kalifornii i jest ona dobrze przystosowana do suchego, słonecznego klimatu. To właśnie tu jest ona w stanie osiągnąć swój pełen potencjał. Ta 70% sativa może osiągnąć do 2m wysokości i kwitnie przez okres 10–11 tygodni. Pomimo nieznacznie przedłużonego okresu kwitnienia zapewnia imponującą wydajność do 600g na roślinę. Wśród jej najważniejszych cech znajduje się charakterystyczny zapach oraz smak podobny do paliwa, który tak bardzo poszukiwany jest przez entuzjastów konopi. Zapewnia relaksujące efekty, które Cię nie zamulą.

Sour Diesel

Sour Diesel

Genetic background Original Diesel x (Northern light x Shiva x Hawaiian)
Yield indoor 2
Height indoor 90 - 160 cm
Flowering time 10 - 11 weeks
THC strength THC: 18% (aprox.) / CBD: Low
Blend 70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 150 - 200 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high

Buy Sour Diesel

CIEPŁY I WILGOTNY KLIMAT PRZYBRZEŻNY

Warm climate cannabis
Warm climate cannabis

Słońce, morze i doskonała outdoorowa sinsemilla. Jeśli mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim masz całą masę dostępnych wyborów, ale warto sadzić odmiany odporne na pleśnienie pąków, zwłaszcza w przypadku początkujących hodowców. Niestety grube, zbite topy i wysoka wilgotność nie zawsze się ze sobą zgadzają.

W tego rodzaju klimacie szczególnie poleca się uprawę wysokiego kalibru odmian Haze. Ich mniej zbite kwiaty oraz większa tolerancja wilgoci sprawiają, że świetnie sprawdzają się one u przybrzeżnych hodowców. Oczywiście genetyka sativa doda kilka tygodni do czasu kwitnienia, nawet w przypadku odmian kwitnących automatycznie. Jednak z drugiej strony masz czas od kwietnia do października, więc tak naprawdę wcale Ci się nie spieszy. Masz mnóstwo czasu na zebranie jak najlepszych pąków!

Pozostań czujny, ponieważ odmiany sativa także mogą ulec pleśni oraz grzybom. Sprawdzaj pogodę i bądź gotowy do zbiorów w okolicy września, jeśli już wtedy pojawi się deszcz. Oto nasze ulubione odmiany Haze do uprawy w gorącym i wilgotnym klimacie.

AMNESIA HAZE

Pochodząca z oldschoolowych nasion Haze i uważana za jeden z najlepszych wariantów tej rodziny, Amnesia Haze firmy RQS jest doskonałym wyborem do uprawy w gorących oraz wilgotnych warunkach. Ta 70% sativa, która może osiągnąć wysokość do 2,1m ma dobry stosunek liści do kwiatów i niskie ryzyko pleśni. Jednak uprawa Amnesia Haze nie jest dla osób niecierpliwych. Spodziewaj się, że zajmie ona około cztery miesiące, a następnie potrzebujesz kolejnych dwóch tygodni, aby wysuszyć pąki oraz przeprowadzić curing, zanim wreszcie będziesz mógł się nią cieszyć. Z drugiej strony, uzyskanie 700g plonów na roślinę w dobrych warunkach oraz spektakularne efekty napędzane wysoką zawartością THC wynoszącą 22% sprawią, że zapomnisz o długim czasie oczekiwania. Spójrz tylko na jej imię!

Amnesia Haze

Amnesia Haze

Genetic background Original Amnesia Haze
Yield indoor 600 - 650 gr/m2
Height indoor 80 - 140 cm
Flowering time 10 - 11 weeks
THC strength THC: 22% (aprox.) / CBD: Medium
Blend 70% Sativa, 30% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor 650 - 700 g/per plant (dried)
Height outdoor 175 - 210 cm
Harvest time Late October
Effect Extremely high, long-lasting, body relaxing

Buy Amnesia Haze

SHINING SILVER HAZE

Shining Silver Haze to kolejna potężna odmiana Haze firmy Royal Queen Seeds, którą prezentujemy z dumą . Jest oparta na jednym z pierwszych w historii klasyków Haze, legendarnej odmianie Super Silver Haze, a hodowcy RQS postanowili dodatkowo ulepszyć tę odmianę sativa, aby zadowolić najbardziej wybrednych koneserów. Dzięki luźnemu stosunkowi liści do kwiatów, który zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, znacznie maleje ryzyko pleśni i Shining Silver Haze doskonale nadaje się do wilgotnego środowiska. Rośliny tej odmiany mogą osiągnąć wysokość do 2,2m, gotowe są do zbioru w ciągu 9–11 tygodni, a plony osiągają nawet do 650g na roślinę. Podczas palenia wywołuje natychmiastowe efekty umysłowe, które trafiają prosto do mózgu dzięki 21% zawartości THC. Ponadto Shining Silver Haze zachwyca palaczy słodkim, cytrusowym i ziemistym smakiem.

Shining Silver Haze

Shining Silver Haze

Genetic background Haze x (Skunk x Northern Light)
Yield indoor 2
Height indoor 80 - 120 cm
Flowering time 9 - 11 weeks
THC strength THC: 21% (aprox.) / CBD: Low
Blend 75% Sativa, 25% Indica, 0% Ruderalis
Yield outdoor
Height outdoor 180 - 220 cm
Harvest time Late October
Effect Physical, clear high

Buy Shining Silver Haze

Użyj naszej wyszukiwarki nasion, aby znaleźć najlepsze nasiona konopi do uprawy outdoor

Podczas szukania nasion konopi do uprawy outdoor na pewno zauważyłeś ogromny wybór różnych odmian. Jeśli nie możesz się zdecydować, proponujemy skorzystać z wyszukiwarki nasion RQS. To proste, lecz efektywne narzędzie, pomoże Ci wyeliminować odmiany, które są dla Ciebie nieodpowiednie i przedstawi Ci najlepsze nasiona marihuany do uprawy outdoor w Twoim klimacie i sytuacji. Przejdź przez liniowy proces i wybierz swoje preferencje, w tym między innymi wysokość roślin, geny fotoperiodyczne lub autokwitnące, profile smaków i działanie. Na koniec przedstawimy Ci nasiona konopi do upraw outdoor, które będą sobie świetnie radzić w Twoim ogrodzie lub szklarni.

Video id: 706484416


Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37823 recenzji