Najlepsze Nasiona Outdoor Do Uprawy W Twoim Klimacie

Juanita la Lagrimosa

Jakie konopie wybierzesz do uprawy i gdzie je zasiejesz ma kluczowy wpływ na Twoje outdoorowe zbiory. Nasza lista odmian idealnych do każdego klimatu pomoże Ci uprawiać świetne konopie przez wiosnę, lato i jesień.

GENY: NAJWAŻNIEJSZY CZYNNIK UPRAWY KONOPI

Cannabis Genetics
Cannabis Genetics

Geny zawierają klucz do potencjału Twoich nasion konopi - to fakt. Nieważne, jakiej cudownej odżywki użyjesz albo jak starannie zadbasz o swój ogród, ostateczny rezultat zależy od genów, Jeśli użyjesz byle jakich pestek nie spodziewaj się dużych zbiorów wysokiej jakości. Tylko poprzez staranny wybór wysokiej jakości feminizowanych nasion hodowca może uniknąć ograniczeń wynikających ze słabych genów. Uprawianie konopi outdoor wymaga nawet bardziej rygorystycznego procesu selekcji.

W dzisiejszych czasach zdecydowana większość odmian konopi dostępnych na rynku została specjalnie zaadaptowana i wyhodowana z myślą o uprawach indoor. Jasne, teoretycznie każda roślina może wyrosnąć wszędzie, ale w praktyce absolutnie nie odnosi się to do wszystkich odmian konopi. Większość będzie świetnie sobie radzić w słonecznych, południowych klimatach. Jest jednak dużo wyjątkowych, wytrzymałych odmian które można uprawiać na chłodniejszych, północnych szerokościach geograficznych.

Czas ubrudzić ręce w starym, dobrym stylu uprawiania konopi w pięknych okolicznościach przyrody. Wybierz odmianę odpowiednią dla Twojego lokalnego klimatu i zrobiłeś pierwszy krok w stronę udanych zbiorów outdoorowych.

STREFY KLIMATYCZNE: ILE ŚWIATŁA SŁONECZNEGO DOSTANIE OGRÓD?

Climate zones
Climate zones

Zadanie numer jeden to ustalenie, ile światła słonecznego dziennie będą otrzymywać Twoje konopie w czasie sezonu. Kiedy już poznasz ramy czasowe możesz zacząć zastanawiać się nad wyborem odmiany, która będzie najlepiej pasować. Śledź lokalne prognozy pogody i poczytaj trochę online. Znajdź dokładne dane dotyczące ilości godzin światła słonecznego, czasu wschodu i zachodu słońca, temperatur dziennych i nocnych, panujących wiatrów i częstości opadów atmosferycznych.

Może mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim. Jeśli tak, to masz luksus uprawiania późno kwitnących sativ outdoor od około kwietnia do października. Być może mieszkasz w Europie północnej i masz tylko krótkie 8-10 tygodnie, żeby wsadzić jakąś twardą ruderalis. Albo jesteś gdzieś po środku i potrzebujesz uniwersalnych hybryd dla letnich zbiorów.

CHŁODNE PÓŁNOCNE SZEROKOŚCI

Cold temperature colored cannabis
Cold temperature colored cannabis

Północnoeuropejscy hodowcy, od zachodniego wybrzeża Irlandii po wschodnią Polskę muszą wybrać odmiany, które sobie poradzą w warunkach dalekich od idealnych. Odmiany zależne od cyklu światła i autokwitnące wyhodowane z myślą o chłodniejszych klimatach mogą dać plony najwyższej jakości, jeśli wybierzesz prawidłowy okres uprawy. Żadna konopia nie jest niezniszczalna. 

Pamiętaj o sprawdzeniu danych pogodowych przed wyborem nasion. Jeśli Twój czas na uprawę to mniej, niż trzy miesiące to tak naprawdę masz czas na Quick One albo Easy Bud gdzieś koło wiosny/lata. Używając donic będziesz mógł nawet wnieść rośliny pod dach, jeśli pogoda się pogorszy. Opady atmosferyczne mogą być częste i występować przez cały rok w tych stronach.

GORĄCE, SUCHE KLIMATY

Small, private grow in California
Small, private grow in California

Hodowcy w południowej Europie mają ogromną przewagę nad ich północnymi kolegami. Obfitość światła słonecznego daje długi sezon uprawowy od marca do października. Możliwościom nie ma końca. Tak naprawdę wszystko sprowadza się wyboru Twojego ulubionego zioła.

Początkujący hodowcy mogą nabrać doświadczenia ze świetnymi odmianami autokwitącymi przeznaczonymi do cieplejszego klimatu. Auto-hybrydy następnej generacji RQS są świetnym wyborem dla bardziej doświadczonych hodowców chcących zbierać plony dwukrotnie w jednym sezonie. Royal Haze Automatic i Northern Light Automatic natychmiast przychodzą na myśl jako zwycięzcy w ciepłym klimacie. Musisz tylko zdecydować, czy wolisz zbiory o cechach indici lub sativy.

Szkoda by było nie spróbować paru odmian zależnych od cyklu światła w cieplejszym klimacie. Trochę organicznego, rosnącego w glebie OG Kush albo Sour Diesel da Twojemu ogrodowi moc smaku. Oczywiście, zielone giganty mierzące ponad dwa metry wysokości będą produktywne, więc czemu nie wybrać najlepszych z najlepszych gorących odmian? Cień, zamiast osłony przed deszcze może być potrzebny. Pamiętaj o sprawdzaniu danych pogodowych. Uważaj na upały.

CIEPŁY, WILGOTNY KLIMAT PRZYBRZEŻNY

Warm climate cannabis
Warm climate cannabis

Słońce, morze i doskonała outdoorowa sinsemilla. Jeśli mieszkasz w rejonie śródziemnomorskim masz całą masę dostępnych wyborów, ale warto sadzić odmiany odporne na pleśnienie pąków, zwłaszcza w przypadku początkujących hodowców. Niestety grube, zbite topy i wysoka wilgotność nie zawsze się ze sobą zgadzają.

Przynajmniej trochę genów sativy w odmianie jest zalecane, jeśli nie od razu Hazy dużego kalibru, takie jak Amnesia Haze albo Shining Silver Haze. Odrobina luźniejsza struktura kwiatów i większa tolerancja na wilgotność czynią hybrydy sativy albo odmiany auto z dominacją genów sativy idealnym wyborem dla przybrzeżnego hodowcy. Pewnie, Sativy potrzebują kilku dodatkowych tygodni do zakwitnięcia, nawet auto-hybrydy. Ale masz czas od kwietnia do października. Możesz wykorzystać ten czas do wyhodowania jak najlepszych zbiorów.

Ale nie pokładaj też zbyt dużej wiary w odmiany Sativa, albowiem one również mogą paść ofiarą pleśni lub grzybów. Śledź prognozy pogody i bądź gotów na zbiory od września na wypadek nadejścia wczesnego deszczu.

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.