Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

By Luke Sumpter

Dziennik uprawy Blue Cheese Auto

Blue Cheese Automatic

Odmiana Blue Cheese Automatic w mgnieniu oka zapewnia dużą ilość relaksujących i aromatycznych pąków. Jeśli interesuje Cię uprawa tej odmiany, masz szczęście! Poniżej znajdziesz mój dziennik uprawy Blue Cheese Automatic. Przeprowadzę Cię przez każdy tydzień cyklu wegetacyjnego i pokażę, co zrobiłem, aby osiągnąć satysfakcjonujące plony. Dowiedz się, jaki sprzęt, składniki odżywcze i oświetlenie wybrałem, aby moja roślina była zdrowa i pełna życia.


Sprzęt:

• namiot do uprawy: Secret Jardin DS120W 120 × 60 × 178;

• światła: MIGRO 200+;

• wentylacja: TT Silent-M 100;

• filtr: Primaklima PK 100/125;

• wentylator: oscylujący wentylator Koala;

• nawilżacz: Beurer LB 45;

• gleba: BioBizz Light Mix;

• donica: 11-litrowa donica Air-Pot;

• nasiona: Royal Queen Seeds;

• odżywianie: odżywki organiczne firmy RQS.

Dziennik uprawy Blue Cheese Automatic: etap siewki (tydzień 1)

Week 1

Witam na samym początku mojego przewodnika po uprawie Blue Cheese Automatic! Sprawdź, co robiłem przez pierwszy tydzień, aby wyhodować jak najzdrowsze siewki.

 Kiełkowanie 
aby zwiększyć skuteczność kiełkowania, zdecydowałem się na użycie krążków glebowych RQS Soil Plugs – produktu, który zawiera wszystkie mikroelementy i składniki biologiczne, których wymaga zdrowa siewka. Włożyłem krążek do tacy uprawowej i nasączyłem go odpowiednią ilością wody. Następnie za pomocą drewnianego szpikulca delikatnie włożyłem nasiono do otworu.
 Oświetlenie 
po ustawieniu namiotu, zawiesiłem światło MIGRO 200+ pod sufitem i umieściłem je 35 cm nad tacą uprawową. Gdy tylko zobaczyłem pierwsze oznaki pojawienia się kiełka, pozostawiłem światło włączone przez 24 godziny dziennie.
 Podłoże 
w ciągu pięciu dni od wykiełkowania moja siewka sporo urosła. Przygotowałem podłoże do uprawy na 11-litrową donicę Air-Pot, zaczynając od 10 litrów BioBizz Light Mix. Następnie dodałem organiczne substancje, aby wzmocnić krążenie składników odżywczych w ciągu całego cyklu wzrostu:

• 80 ml/l guana nietoperzy,

• 50 ml/l Easy Boost Organic Nutrition,

• 5 ml/l Easy Roots Mycorrhiza Mix,

• 10 ml/l Easy Roots Rhizobacter.

Po dokładnym wymieszaniu składników z glebą, napełniłem doniczkę i nasyciłem mieszankę wodą. Następnie zrobiłem otwór wielkości krążka glebowego w środku powierzchni podłoża uprawowego, przesadziłem siewkę i podlałem ją.

 Środowisko 
używając higrometru, zanotowałem temperaturę 24°C i wilgotność 40%. Postanowiłem włączyć nawilżacz, aby spróbować podnieść wilgotność do 65–70%.
 Status rośliny 
pod koniec stadium siewki mój okaz miał zdrowe, ciemnozielone liście i dużo turgoru.

Tydzień 2

Week 2
 Oświetlenie 
na tym etapie utrzymywałem 24-godzinny cykl naświetlania, aby wspomagać fotosyntezę i unikać wyciągania się rośliny podczas tej ważnej fazy rozwoju. Umieściłem światło 35 cm nad czubkiem rośliny.
 Substancje odżywcze 
ponieważ moje podłoże hodowlane zawierało tak wiele niezbędnych składników odżywczych i biologicznych, starałem się zachować prostotę, stosując mieszankę płynnych wodorostów i kwasu humusowego (4 ml/l) podczas podlewania w pierwszym i czwartym dniu tygodnia. Użyłem również regulatora pH, aby zrównoważyć wodę przed podlewaniem. Zastosowałem 1,5 litra wody w pierwszym i czwartym dniu tygodnia.
 Środowisko 
utrzymywałem stałą temperaturę 25°C. Korzystanie z nawilżacza od 1 tygodnia pozwoliło mi nieznacznie zwiększyć wilgotność do 50%.
 Status rośliny 
pod koniec tygodnia moja roślina osiągnęła 7 cm wysokości i zaczęła rozwijać pokaźne, soczyste liście wiatrakowe.

Tydzień 3

Week 3
 Oświetlenie 
utrzymywałem światło włączone przez 24 godziny na dobę.
 Substancje odżywcze 
chociaż moja roślina Blue Cheese Auto świetnie się rozwijała, zdecydowałem się dodać tabletki wspomagające wzrost Easy Grow, aby ułatwić szybki wzrost. Przygotowałem 1,5 l wody, dostosowałem pH do 6,2, dodałem jedną tabletkę wspomagającą wzrost Easy Grow i zaaplikowałem pierwszego dnia tygodnia.
 Środowisko 
temperatura utrzymywała się na poziomie około 24°C, a wilgotność wynosiła około 45%.
 Status rośliny 
pod koniec trzeciego tygodnia moja roślina osiągnęła wysokość 16 cm i wytworzyła gęsty, ale mały baldachim pełnowymiarowych liści wiatrakowych.

Tydzień 4

Week 4
 Oświetlenie 
w ostatnim tygodniu fazy wzrostu zdecydowałem się utrzymać światło włączone przez 24 godziny każdego dnia, ponieważ roślina bardzo dobrze reagowała.
 Substancje odżywcze 
zastosowałem następujący roztwór w pierwszym i czwartym dniu:

• 5 l wody,

• 1 tabletka wspomagająca wzrost Easy Grow,

• 1 m/l mikroelementów Easy Plus.

Podlałem podłoże tym roztworem do momentu nasycenia.

 Środowisko 
średnia temperatura utrzymywała się na poziomie 24°C, a wilgotność na poziomie 42%.
 Status rośliny 
moja roślina eksplodowała w ostatnim tygodniu wegetacji, osiągając 31 cm. W tym momencie miała tak gęsty baldachim liści, że postanowiłem zdefoliować ją od spodu, aby skierować energię w górę na fazę kwitnienia i poprawić cyrkulację powietrza.

Dziennik uprawy Blue Cheese automatic: etap kwitnienia (tygodnie 5–10)

Witamy w fazie kwitnienia! Moja roślina Blue Cheese Automatic wyjątkowo dobrze zareagowała na 24-godzinny schemat oświetlenia i składniki odżywcze, które jej podałem podczas fazy wzrostu. Sprawdź, co działo się dalej.

Tydzień 5

Week 5
 Oświetlenie 
zmieniłem harmonogram oświetlenia na 20 godzin światła i 4 godziny ciemności. Dało to mojej roślinie wystarczającą ekspozycję na światło dla optymalnej fotosyntezy, jednocześnie redukując niepotrzebne koszty energii elektrycznej w fazie kwitnienia.
 Substancje odżywcze 
ponieważ rośliny wymagają różnych ilości makroskładników w fazie kwitnienia, przestawiłem się na następującą formułę, aby wspierać tworzenie zdrowych pąków:

• 1 tabletka Easy Bloom Booster,

• 1 ml/l mikroelementów Easy Plus.

Tabletki wspomagające kwitnienie Easy Bloom dostarczają mniejszej ilości azotu i większych ilości potasu i fosforu – dwóch kluczowych składników odżywczych wymaganych przez rośliny konopi podczas kwitnienia. Dodałem tę mieszankę do 5 l wody i stosowałem ją w pierwszym i czwartym dniu piątego tygodnia, aż do nasycenia gleby.

 Środowisko 
temperatura nadal utrzymywała się na poziomie 24°C. Wyłączyłem nawilżacz i pozwoliłem, aby w namiocie do uprawy zapanowała wilgotność na poziomie 40%. W ten sposób zmniejszyłem ryzyko patogenów grzybiczych podczas kwitnienia.
 Status rośliny 
moja roślina szybko przezwyciężyła stres związany z defoliacją przeprowadzoną w zeszłym tygodniu. Osiągnęła 41 cm i zaczęła wykazywać pierwsze oznaki tworzenia się pąków.

Tydzień 6

Week 6
 Oświetlenie 
przestawiłem światło tak, aby wisiało w odległości 35 cm od czubka rośliny i utrzymywałem je włączone przez 20 godzin dziennie.
 Substancje odżywcze 
w pierwszym i czwartym dniu zastosowałem tę samą formułę odżywczą, co w poprzednim tygodniu.
 Środowisko 
temperatura pozostała na poziomie 24°C. Średnia wilgotność nieznacznie spadła do 38%.
 Status rośliny 
moja roślina urosła w sumie 4 cm w ciągu szóstego tygodnia, osiągając 45 cm wysokości. Pąki zaczęły lekko nabrzmiewać i wydzielać słaby, skunkowy zapach.

Tydzień 7

Week 7
 Oświetlenie 
utrzymywałem światło włączone przez 20 godzin i wyłączone przez 4 godziny.
 Substancje odżywcze 
przestałem stosować mikroelementy, ponieważ zbliżałem się do przepłukiwania. Zamiast tego dodałem 1 tabletkę wspomagającą kwitnienie Easy Bloom do 5 l wody i podawałem ten roztwór w pierwszym i trzecim dniu tygodnia, aż podłoże osiągnęło punkt nasycenia.
 Środowisko 
temperatura i średnia i wilgotność utrzymywały się na stałych poziomach 24°C i 40%.
 Status rośliny 
dzięki rozmiarowi wybranych donic, mój automat utrzymywał się na dyskretnej wysokości 45 cm przez resztę cyklu wzrostu. Pomimo tak niewielkich rozmiarów, moja roślina wytworzyła wiele skupisk pąków, które nadal rozwijały coraz większe kwiaty. W tym momencie mój okaz Blue Cheese Automatic zaczął wydzielać silniejszy zapach.

Tydzień 8

Week 8
 Oświetlenie 
pozostało takie samo jak w poprzednich tygodniach fazy kwitnienia.
 Substancje odżywcze 
w ósmym tygodniu podałam ostatnie odżywki przed rozpoczęciem przepłukiwania. Zmieszałem 1 tabletkę wspomagającą kwitnienie Easy Bloom z 5 l wody i zaaplikowałem pierwszego i trzeciego dnia ósmego tygodnia, aż do nasycenia podłoża.
 Środowisko 
temperatura utrzymywała się na stałym poziomie 24°C. Wilgotność spadła do 37%, na moją korzyść, zmniejszając ryzyko rozwoju pleśni na kwiatach.
 Status rośliny 
bez treningu moja roślina rozwinęła stosunkowo równy baldachim wypełniony jednolitymi topami. Użyłem lupy, aby przyjrzeć się włoskom, które wyglądały półprzezroczyście, wskazując na niedojrzałość kwiatów.

Tygodnie 9–10

Week 9
 Oświetlenie 
nadal wystawiałem roślinę na 20 godzin światła dziennie.
 Substancje odżywcze 
przestałem podawać odżywki, aby rozpocząć przepłukiwanie. Proces ten umożliwia roślinom wykorzystanie zapasów składników odżywczych, co skutkuje przyjemniejszym smakiem. W pierwszym i trzecim dniu dziewiątego i dziesiątego tygodnia zastosowałam 2 l wody wyregulowanej do pH 6,1.
 Środowisko 
temperatura utrzymywała się na poziomie 24°C. Wilgotność nieznacznie spadła do około 35%.
 Status rośliny 
moja roślina zaczęła wykazywać wyraźne oznaki niedoborów, co jest skutkiem przepłukiwania. Dolne liście zaczęły żółknąć, a łodygi miały ciemnofioletowy kolor – znak ekspresji antocyjanów. Pod lupą zauważyłem, że trichomy stają się z dnia na dzień coraz bardziej mętne.

Żniwa (tydzień 10)

Harvest

Na tym etapie kwiaty nabrzmiały, zapach stał się niezwykle silny, a trichomy stały się matowe i mleczne.

Obciąłem roślinę u podstawy, powiesiłem ją do góry nogami w namiocie do uprawy i włączyłem wentylator, aby ją wysuszyć. Następnie przyciąłem pąki na sucho i je utwardziłem. W sumie uzyskałem 45 g suszonych pąków, które wydzielały silny, owocowy aromat.

Harvest

Cechy Blue Cheese Automatic

🧬 Cechy genetyczne Blue Cheese Automatic
Jako potomkini Blueberry, Cheese i Cannabis ruderalis, Blue Cheese Automatic zawiera 40% genów indica, 35% sativa i 25% ruderalis. Jeśli znasz klasyczne odmiany konopi, z pewnością rozpoznasz, że ten wytrzymały automat pochodzi z rodziny królewskiej. Blueberry zapewnia wysoki poziom mircenu i gęste, oszronione żywicą pąki, podczas gdy odmiana Cheese przekazała wysoki poziom THC i przyjemny haj pozwalający zachować trzeźwość umysłu. Dodatek genetyki ruderalis sprawił, że Blue Cheese Automatic jest łatwa w uprawie i szybko kwitnie.
🌱 Cechy wzrostu Blue Cheese Automatic
Blue Cheese Automatic dobrze rośnie w każdym środowisku. W pomieszczeniu osiąga dyskretną wysokość 40–70 cm i przy mocnym oświetleniu produkuje do 375 g/m². Rośliny uprawiane na zewnątrz osiągają do 100 cm wysokości i oferują 60–110 g pąków na roślinę. Spodziewaj się zbiorów w ciągu zaledwie 10 tygodni po wykiełkowaniu.
🌈 Efekty i smak Blue Cheese Automatic
Te fioletowo-zielone pąki zawierają umiarkowaną zawartość THC wynoszącą 16%. Wywierają klarowny i podnoszący na duchu haj, który jest wystarczająco mocny, ale nie przytłacza. Blue Cheese Auto to świetny wybór dla nowicjuszy. Po każdym zaciągnięciu poczujesz smaki sera, ziemi, owoców i pieprzu, które pozostaną na Twoich kubkach smakowych. Wysoki poziom owocowego terpenu mircenu współdziała z THC, tworząc przyjemny haj, który ogarnia ciało.

Harvest

Blue Cheese Auto
Blueberry x Cheese x Ruderalis
325 - 375 gr/m2
40 - 70 cm
6 - 7 Tygodnie
THC: 16%
Sativa 35% Indica 40% Ruderalis 25%
60 - 110 gr/plant
60 - 110 cm
10-11 tygodni po wykiełkowaniu
Klarowne, Polepszające nastrój

Kup Blue Cheese Auto

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

Kategorie
eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37823 recenzji