Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds


By Luke Sumpter


Są szanse, że myjesz wszystko, co zielone przed spożyciem. Płuczesz warzywa kupione w sklepie i na pewno robisz to także ze swoimi produktami z ogrodu, aby usunąć wszelkie cząsteczki gleby i uporczywe insekty. Ale dlaczego nie możemy w ten sam sposób traktować naszych coli marihuany?

Moczenie pąków w wiadrach z wodą przed suszeniem może wydawać się dziwne, ale jeśli dłużej się nad tym zastanowisz, ma to sens. Podczas fazy kwitnienia na pąkach mogą gromadzić się wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, od kurzu po maleńkie jaja owadów. Jeśli myśl o paleniu lub gotowaniu tych zanieczyszczeń przyprawia cię o dreszcze, koniecznie czytaj dalej.

Na czym polega mycie pąków?

Mycie pąków jest dokładnie tym, czym się wydaje i polega na zanurzaniu kwiatów marihuany w wodzie po zbiorach w celu ich oczyszczenia. Nigdy wcześniej o tym nie słyszałeś? Bez obaw, mało kto o tym słyszał! Pomimo niskiego poziomu świadomości, mycie pąków wydaje się być realne, zwłaszcza wśród operacji komercyjnych. Dlaczego? Ponieważ lepkie kwiaty marihuany są magnesami dla kurzu, brudu, drobnoustrojów i wielu innych żywych i nieożywionych rzeczy, których konsumenci nie chcą palić, wapować ani jeść.

Pąki uprawiane zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz są narażone na zanieczyszczenia. Podczas gdy cola częściej gromadzi kurz w pomieszczeniach, kwiaty uprawiane na zewnątrz są rajem dla roztoczy i jaj owadów. Po prostu zanurzając pąki przed obróbką, możesz mieć pewność, że używasz tylko czystego zioła.

Czy mycie pąków przynosi efekt przeciwny do zamierzonego?

Ale czy kwiaty marihuany nie są pokryte cennymi kannabinoidami i terpenami? Czy zanurzenie ich w wodzie nie usunie ich włosków i nie spowoduje, że stracą moc i smak? Chociaż są to zrozumiałe obawy, mycie marihuany nie wpłynie na jej smak i działanie. Kannabinoidy, takie jak THC i CBD, są rozpuszczalne w tłuszczach i są hydrofobowe, co oznacza, że nie stracisz ich podczas kąpieli w wodzie.

Dodatkowo te owocowe i kwiatowe terpeny są zamknięte w lepkiej żywicy. Tak długo, jak przeprowadzisz proces uważnie i delikatnie, zachowasz te kluczowe molekuły.

A suszenie? Jasne, suszenie pąków trwa dłużej po ich zanurzeniu. Ale trochę więcej czasu na suszarce znacznie przewyższa przetwarzanie i używanie marihuany pokrytej kurzem i innymi zanieczyszczeniami.

Plusy i minusy mycia pąków

Jak dotąd mycie pąków brzmi świetnie, ale czy są jakieś wady tej praktyki? Odkryj zalety i wady mycia marihuany poniżej.

  • Zalety
Usuwa roztocza i jaja
kwiaty marihuany posiadają wiele zakamarków, a ich powłoka z żywicy sprawia, że różne rzeczy łatwo się do nich przyklejają. Mycie pąków pomaga usunąć z powierzchni żywe organizmy, w tym roztocza i jaja owadów.
Usuwa kurz i ziemię
chociaż nie są żywe, kurz i ziemia nadal nie są przyjemne do palenia ani jedzenia. Mycie marihuany usunie małe cząsteczki, które nie są widoczne gołym okiem.
Poprawia smak
czy uważasz, że twoje zioło dobrze smakuje? Poczekaj, aż usuniesz wszystkie niewidoczne zanieczyszczenia. Płukanie marihuany pomaga prawdziwemu profilowi terpenowemu odmiany pojawić się bez zniekształceń smaku.
Usuwa pozostałości pestycydów i chemikaliów
zawsze zalecamy organiczną uprawę marihuany w domu. Jednak kupując pąki, nigdy nie wiesz, jakie praktyki ogrodnicze zastosowano do ich wyhodowania. Mycie pąków pomoże usunąć wszelkie nieprzyjemne pozostałości chemiczne.
  • Wady

Wydłuża okres suszenia
zanurzenie pąków oznacza, że schną trochę dłużej. Będziesz musiał wykazać się cierpliwością i pozostawić je do wyschnięcia na tyle długo, aby pozbyć się całkowicie wilgoci.
Nie można usunąć infekcji grzybiczych
chociaż skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, mycie pąków nie usunie patogenów grzybów, które fizycznie dostają się do komórek roślinnych. Nigdy nie pal marihuany, która ma oznaki infekcji, takiej jak mączniak prawdziwy.
Sprzyja nadmiernej wilgoci
kąpiel roślin marihuany pokrywa je wilgocią i predysponuje do pleśni, jeśli nie są później odpowiednio wysuszone.

Płukanie pąków: jakich rozwiązań użyć?

Podczas gdy niektórzy hodowcy używają tylko wody do mycia marihuany, inni używają specjalnych formuł, aby zapewnić, że ich pąki zostaną dokładnie oczyszczone. Sprawdź kilka najpopularniejszych opcji poniżej.

  • Soda oczyszczona i cytryna

Cytryna i soda oczyszczona mogą wydawać się dziwną kombinacją, ale ludzie używają jej do różnych celów. Kwasowość cytryn i zasadowość sody oczyszczonej sprawiają, że ten duet jest użytecznym naturalnym środkiem czyszczącym do szorowania powierzchni i usuwania zapachu rozlanych płynów. Dodanie tej kombinacji do procesu mycia pąków pomoże w dalszym oczyszczaniu kwiatów bez potrzeby stosowania syntetycznych chemikaliów.

  • Rozcieńczony nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru często pojawia się w domowych środkach czyszczących, ale wielu hodowców używa go po zbiorach do czyszczenia pąków. Substancja ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe i w małych stężeniach może pomóc w zabiciu utrzymujących się drobnoustrojów, takich jak bakterie.

  • Woda z odwróconej osmozy

Sensowne jest używanie najczystszej wody do mycia pąków. Zanurzanie kwiatów w wodzie z kranu pomoże usunąć zanieczyszczenia, ale naraża je również na działanie chemikaliów, takich jak chlor i fluor. Filtracja metodą odwróconej osmozy przepuszcza wodę przez półprzepuszczalną membranę, usuwając przy tym niepożądane cząsteczki. Zdecydowanie zalecamy stosowanie odwróconej osmozy podczas mycia pąków, jeśli to możliwe.

Jak myć pąki

Jesteś więc świadomy wszystkich zalet mycia pąków, a także niektórych wad. Znasz również niektóre z typowych preparatów stosowanych w tym procesie. Teraz nadszedł czas, aby nauczyć się procesu krok po kroku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak oczyścić swoje pąki z zanieczyszczeń, aby doświadczyć ich prawdziwego smaku.

Sprzęt

  • 3 czyste wiadra o pojemności 19 litrów
  • 45 litrów wody o temperaturze pokojowej (odwrócona osmoza, jeśli to możliwe)
  • ¼ szklanki soku z cytryny
  • ¼ szklanki sody oczyszczonej

Krok 1: skonfiguruj linię produkcyjną

Ustaw wiadra w stylu linii produkcyjnej. Wiadro nr 1 będzie zawierało roztwór czyszczący, wiadro nr 2 będzie stanowić pierwszą stację płukania, a wiadro nr 3 będzie służyć jako druga stacja płukania.

Cómo lavar los cogollos

Krok 2: napełnij wiadra

Napełnij każde wiadro 15 litrami wody z odwróconej osmozy. Ta ilość jest wystarczająca, aby zanurzyć i umyć całe gałęzie na raz, bez ryzyka rozpryskiwania wody. Do pierwszego wiadra dodaj ¼ szklanki soku z cytryny i ¼ szklanki sody oczyszczonej i dokładnie wymieszaj.

Cómo lavar los cogollos

Krok 3: wstępne zanurzenie

Chwyć gałąź z pąkami i delikatnie zanurz ją w roztworze w wiadrze. Delikatnie mieszaj i obracaj gałąź w wiadrze przez około 30 sekund.

Cómo lavar los cogollos

Krok 4: pierwsze płukanie

Następnie przesuń gałąź w dół linii produkcyjnej do drugiego pojemnika. Zanurz ją w wodzie i poruszaj nią w ten sam sposób przez kolejne 30 sekund. To wiadro pomoże spłukać wszelkie dalsze zanieczyszczenia, a także początkowy roztwór.

Cómo lavar los cogollos

Krok 5: drugie płukanie

Ponieważ wiadro nr 2 zbiera cząstki brudu i roztwór z wiadra nr 1, wiadro nr 3 służy jako końcowe płukanie w celu usunięcia wszelkich pozostałości i zanieczyszczeń. Delikatnie mieszaj przez ostatnie 30 sekund. Następnie usuń pąki z gałęzi i umieść je w suszarce lub powieś całe gałęzie na sznurze do suszenia.

Cómo lavar los cogollos

Krok 6: rozpocznij suszenie

Kontynuuj, susząc marihuanę w normalny sposób. Umieść czysty materiał w ciemnym pomieszczeniu z dobrą cyrkulacją powietrza i wilgotnością względną 45–55%. Po około 12 dniach rozpocznij proces curingu, aby jeszcze bardziej poprawić smak pąków.

Cómo lavar los cogollos

Płukanie pąków a curing wodą

Jak mycie pąków wypada w porównaniu z curingiem wodą? Cóż, oba procesy potrzebują wody, ale spełniają różne funkcje. Podczas gdy mycie pąków w szczególny sposób czyści kwiaty marihuany, konserwacja przy pomocy wody ma na celu jedynie poprawę smaku. Konserwacja wodą pomaga przyspieszyć proces curingu poprzez usunięcie rozpuszczalnych w wodzie substancji drażniących, które wpływają na ogólny smak. Ale z pewnością możesz użyć obu tych metod razem; wcześniejsze umycie pąków zapobiegnie kąpaniu się kwiatów we własnym brudzie podczas procesu curingu wodą.

Płukanie pąków: niezwykły proces, który zyskuje na popularności

Na pierwszy rzut oka mycie pąków wydaje się dziwne, a nawet szkodliwe. Jednak po zapoznaniu się z tą koncepcją nie trzeba długo czekać, aby nabrała ona pełnego sensu. Myjemy owoce i warzywa przed jedzeniem, więc dlaczego nie mielibyśmy płukać pąków, które zjadamy lub palimy? Jasne, mycie marihuany oznacza nieznaczne wydłużenie okresu suszenia, ale procentuje to czystymi kwiatami i lepszym smakiem. Nie wierzysz nam? Wystarczy spojrzeć na dno wiader po zakończeniu procesu.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzji