Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds


By Luke Sumpter


Zacząłeś uprawiać zioło z dużymi nadziejami. A teraz jedna z twoich roślin nie wygląda najlepiej. Być może zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego moja roślina marihuany umiera?”.

Więc co powinieneś z tym zrobić? Po pierwsze – nie panikuj! Przeszkody są nieuniknione w uprawie marihuany. Po uspokojeniu umysłu i zaakceptowaniu sytuacji nadszedł czas, aby wszystko naprawić. Istnieje wiele powodów, dla których twoja roślina marihuany może wyglądać na nieco chorą, a każdy problem ma unikalne rozwiązanie. Poniżej przeprowadzimy cię dokładnie przez proces ożywiania rośliny marihuany, skupiając się na ośmiu kluczowych krokach.

Przywróć do życia umierające rośliny marihuany

Aby przede wszystkim móc ustalić, co spowodowało chorobę rośliny i rozwiązać problem, zalecamy prowadzenie dziennika uprawy marihuany. Zapisywanie obserwacji może naprawdę pomóc ci trafić w sedno, jeśli chodzi o powiązanie objawów z ich przyczynami i rozwiązaniami. Użyj tego poręcznego narzędzia, aby rejestrować wzrost i zachowanie swojej rośliny w miarę upływu czasu, a także wszelkie napotkane objawy, szkodniki, które widzisz i jakiekolwiek braki, które możesz podejrzewać.

Przejdziemy do listy kroków, które należy wykonać, aby zidentyfikować problem i ożywić chorą roślinę marihuany. Po przeczytaniu tego przewodnika będziesz wyposażony we wszystko, co musisz wiedzieć, aby ożywić chore rośliny.

Krok 1: analiza objawów

Chore lub zestresowane rośliny marihuany wykazują szeroki zakres objawów.

Szybkość, z jaką pojawiają się objawy jest symptomatyczna. Czy pojawiają się z dnia na dzień, czy nasilają się wraz z upływem czasu?

Poniżej znajdują się niektóre z głównych objawów, jakie wykazują chore rośliny marihuany, a także szybkie i proste sposoby ich leczenia.

 • Żółte liście

Żółte liście mogą pojawić się z różnych powodów, takich jak problemy z podlewaniem, składnikami odżywczymi i oświetleniem.

Nadmierne podlewanie

Początkujący hodowcy troszczą się o swoje rośliny trochę za bardzo. Próbując zaspokoić wszystkie ich potrzeby, podlewają je zbyt często, za każdym razem przesycając podłoże. Może to dusić korzenie i uczynić je podatnymi na patogeny, takie jak zgnilizna korzeni.

Hojas amarillas

Niedostateczne podlewanie

Przeciwieństwo powyższego, niedostateczna ilość wody, wynika głównie z zaniedbania. Rośliny zwykle przesuszają się, gdy hodowcy wyjeżdżają na wakacje lub gdy nadejdzie fala upałów. W ekstremalnie gorących warunkach pominięcie jednego lub dwóch dni podlewania może poważnie wpłynąć na żywotność rośliny.

Hojas amarillas

Niedobór azotu

Ten niezbędny makroskładnik odżywczy jest kluczowym składnikiem aminokwasów (budulców białek) i ważną częścią cząsteczki chlorofilu – pigmentu, który umożliwia fotosyntezę. Brak tej cząsteczki z powodu złego nawożenia skutkuje niedoborem azotu i późniejszym żółknięciem liści. Ten nieestetyczny kolor zaczyna się niżej i przesuwa się w górę rośliny.

Na szczęście istnieje wiele źródeł azotu do wyboru. Zacznij od zastosowania płynnego sprayu z wodorostów zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Idąc dalej, zastosuj Easy Grow Booster Tablets, aby uzyskać zrównoważone źródło składników odżywczych przez całą fazę wegetatywną.

Hojas amarillas
 • Wyciąganie się

Wyciąganie może spowodować, że rośliny marihuany staną się strukturalnie słabe, co narazi je na ryzyko przewrócenia. Podczas gdy niektóre odmiany naturalnie wyciągają się bardziej niż inne, objaw ten wynika głównie z czynników środowiskowych. Jeśli twoje siewki stają się długie lub rośliny wegetujące zaczynają nadmiernie się wyciągać, prawdopodobnie wystarczy zmienić położenie świateł.

Brak ekspozycji na światło powoduje, że rośliny w akcie desperacji sięgają w stronę dostępnego źródła światła.

Nadmierne ciepło może również powodować, że siewki stają się zbyt tyczkowate. Umieść termohigrometr w pokoju do uprawy – to przydatne narzędzie do uprawy mierzy zarówno temperaturę, jak i wilgotność. Utrzymuj temperatury na poziomie 19–20°C w ciągu dnia i 13°C w nocy. Użyj wentylatora, aby regulować temperaturę, lub klimatyzatora w bardziej ekstremalnych warunkach.

Należy pamiętać, że większość roślin marihuany przechodzi wyciąganie we wczesnych tygodniach kwitnienia, podczas którego osiąga znaczne rozmiary. To samo w sobie nie jest złe, ale rośliny, które są już wysokie podczas późnego etapu wegetacji, mogą być bardziej narażone na przewrócenie się, gdy zaczną kwitnąć. W razie potrzeby przygotuj więc struktury wspierające.

Vídeo aneu: 265566531
 • Zahamowany wzrost

Zahamowany wzrost może sprawić, że rośliny będą wyglądać na chore, a także wpłynąć na plony. Kilka czynników może spowodować zatrzymanie wzrostu. Oto kilka szybkich rozwiązań:

Brak składników odżywczych zobaczysz także inne oznaki niedoborów składników odżywczych. Zastosuj regularne dawki Easy Boost i dodaj grzyby mikoryzowe jako środek do nawadniania korzeni
Niedobór wapnia zahamowanie wzrostu może w szczególności być spowodowane niedoborem tego składnika odżywczego. Zauważysz również przebarwienia u młodych pędów i zwijające się nowe liście. Zastosuj suplement Cal-Mag zgodnie z instrukcją produktu
Brak światła staraj się zachować cykl światła obejmujący 18 godzin światła i 6 ciemności podczas fazy wegetatywnej. Upewnij się, że oświetlenie do uprawy w pomieszczeniu jest prawidłowo ustawione.
Stres związany z przesadzaniem zminimalizuj przesadzanie podczas cyklu wzrostu. Najlepiej przesadzić zdrowe siewki bezpośrednio do ostatecznych, dużych pojemników.directament als seus tests definitius.
Crecimiento atrofiado
 • Nierozwinięte pąki

Te małe, przewiewne, słabo rozwinięte kwiaty, znane również jako „pąki popcornowe”, nie są zbyt imponujące. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby przede wszystkim uniknąć prawdopodobieństwa wystąpienia pąków popcornowych i aby sobie z nimi radzić:

Cogollos subdesarrollados
 • Białe, pudrowe plamy

Białe, pudrowe plamy na liściach wachlarzowych i cukrowych wskazują na obecność mączniaka prawdziwego, choroby grzybowej, która może uszkadzać rośliny w późniejszych stadiach. Objawy tego patogenu obejmują zahamowanie wzrostu, zniekształcone liście i infekcję nowo powstałych tkanek. Aby pozbyć się pleśni, zanim sprawy wymkną się spod kontroli, możesz rozważyć następujące opcje:

 • regularnie wycieraj liście mokrym ręcznikiem papierowym,
 • zastosuj spray dolistny neem,
 • wymieszaj 1 łyżkę sody oczyszczonej z 4,5 l wody i zastosuj roztwór jako oprysk dolistny.
Manchas blancas polvorosas

Krok 2: Białe, pudrowe plamy

Chociaż oba te problemy mogą sprawić, że rośliny staną się bliskie śmierci, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby je ożywić.

 • Zajrzyj do dziennika

Przede wszystkim korzystanie z dziennika uprawy marihuany może pomóc w śledzeniu harmonogramu podlewania. Zapisując, kiedy i ile ostatnio podlewałeś, uzyskasz dobre pojęcie o tym, ile wody potrzebują rośliny. Jeśli rośliny wykazują objawy przelania lub niedostatecznego podlewania, musisz dostosować ilość wody lub częstotliwość podlewania.

 • Jak ożywić przelaną roślinę

Główne objawy przelania to:

opadające liście spowolniony wzrost
żółte liście

Zacznij od poprawy drenażu w jakikolwiek możliwy sposób. Zdejmij pojemnik ze spodków wypełnionych zbierającą się wodą. Umieść doniczki na warstwie żwiru lub glinianych kamyków, aby pomóc nadmiarowi wody spłynąć z dna donicy.

Następnie przestań tak często podlewać rośliny! Zajrzyj do swojego dziennika, aby zobaczyć, gdzie popełniłeś błąd. Zanotuj informacje na temat tego, jak długo zwykle trwa osiągnięcie tego stanu w twoim środowisku.

Możesz także zważyć rośliny z doniczkami, gdy są całkowicie suche i całkowicie nasycone, a następnie wykorzystać te informacje do oceny stopnia nasycenia doniczek w danym momencie. Zapisz te liczby w swoim dzienniku i odnieś się do nich, aby określić, kiedy nadszedł czas na ponowne podlanie.

Cómo revivir una planta regada en exceso
 • Jak ożywić niedostatecznie podlewaną roślinę

Niedostatecznie podlewane rośliny przybierają dość chorowity wygląd, ale można je łatwo ożywić, jeśli wykryje się ten problem odpowiednio wcześnie. Zwróć uwagę na te kluczowe objawy:


ekstremalnie sucha gleba
więdnące liście
kruche, suche liście

Ponownie, rozwiązanie jest dość oczywiste: twoje rośliny potrzebują więcej wody! Sprawdź swój dziennik i uwzględnij kilka dodatkowych sesji podlewania w ciągu tygodnia. Zacznij od nasycenia całego podłoża, tak aby około 15% wody odpłynęło. A następnie postępuj zgodnie z „testem palca”, aby ustalić czas podlewania. Jeśli nie możesz znaleźć czasu, aby nadążyć z podlewaniem, rozważ nawadnianie kropelkowe, aby zapewnić roślinom stały dostep do wody.

Jeśli twoje rośliny dalej cierpią z powodu niedostatecznego podlewania, musisz przyjrzeć się rozmiarowi doniczek. Dojrzałe rośliny w za małych doniczkach szybko wysysają całą wodę. Jeśli to zauważysz, przesadź je do większych pojemników.

Cómo revivir una planta poco regada

Krok 3: przeanalizuj odżywianie roślin

Rośliny marihuany potrzebują pewnych ilości makro i mikroelementów, aby przetrwać i prawidłowo się rozwijać. Jednak zbytnie przechylenie skali w dowolnym kierunku, może spowodować niedobór lub toksyczność. Jeśli podejrzewasz objawy któregokolwiek z tych stanów, musisz ocenić swój harmonogram nawożenia.

 • Sprawdź swój dziennik

Jeśli do tej pory korzystałeś z dziennika, możesz po prostu go otworzyć i spojrzeć na to kiedy i ile nawozu podałeś. Czy odnotowałeś jakieś zmiany w harmonogramie nawożenia? Ominąłeś jakąś sesję?

 • Sprawdź stosunek NPK

Jeśli harmonogram wygląda normalnie, sprawdź produkt, którego używasz, aby upewnić się, że spełnia wymagania twojej rośliny. Konopie indyjskie potrzebują szeregu składników odżywczych, aby zachować zdrowie, ale azot, fosfor i potas (NPK) to jedne z najważniejszych.

Rośliny marihuany wymagają różnych proporcji makroelementów na różnych etapach cyklu wzrostu. Potrzebują większych ilości azotu do napędzania wzrostu liści w fazie wegetatywnej oraz większych ilości fosforu i potasu do budowania i rozwijania kwiatów.

Jednak objawy niedoborów mogą wystąpić nawet wtedy, gdy karmisz rośliny wszystkimi odpowiednimi składnikami odżywczymi. Stan zwany blokadą składników odżywczych występuje, gdy pH gleby staje się zbyt kwaśne lub zasadowe, a korzenie nie są w stanie pobrać składników odżywczych z gleby.

Objawy blokady składników odżywczych wyglądają podobnie do objawów normalnego niedoboru. Rośliny przybierają żółtobrązowy wygląd, a ich liście mogą się zwijać. Ustalenie przyczyny problemu wymaga testera pH. Użyj tego urządzenia, aby przetestować próbkę gleby i użyj produktu regulującego pH, aby uzyskać wartość między 6,0 a 6,5.

 • Jak zaradzić przenawożeniu

Karmienie rośliny zbyt dużą ilością nawozu może spowodować spalenie składnikami odżywczymi. Ponieważ azot jest podstawowym składnikiem większości produktów, spalenie składnikami odżywczymi często przybiera formę toksyczności azotu. Główne objawy tego stanu to:

intensywnie ciemnozielone liście zagięte końcówki liści
ciemnoczerwone lub fioletowe łodygi i gałęzie obumieranie końcówek kielicha

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest natychmiastowe zaprzestanie nawożenia roślin. Następnie wypłucz podłoże wodą o zrównoważonym pH, aby usunąć część nadmiaru soli i zastosuj enzymatyczny środek do czyszczenia. Idąc dalej, zalecamy użycie miernika TDS do pomiaru części na milion (PPM) spływu roztworu, aby upewnić się, że nie przekarmiasz swoich roślin.

Cómo remediar el exceso de fertilización

Krok 4: przeanalizuj podłoże

Jeśli twoje rośliny wyglądają na chore, powinieneś dobrze przyjrzeć się ich podłożu. Objawy niedoborów składników odżywczych i przelania mogą wynikać ze słabej gleby.

Niektóre gleby i kompost są opracowane dla określonych gatunków roślin. Upewnij się, że przypadkowo nie kupiłeś torby z kwaśną glebą!

Niektóre komposty i wierzchnia warstwa gleby są po prostu złe. Te, które są zbyt zwarte, utrudniają korzeniom penetrację i rozrost. Zmniejszają również drenaż i napowietrzenie oraz zwiększają prawdopodobieństwo infekcji grzybiczej. Jeśli kompost wydaje się zbyt zwarty, rozważ dodanie go do doskonałej mieszanki gleby.

Jeśli przesadzasz odmianę fotoperiodyczną, próbując ją ożywić, stwórz własną superglebę, aby przywrócić roślinę do życia. Będziesz musiał zastosować inne podejście, jeśli pracujesz z odmianą automatycznie kwitnącą. Odmiany te preferują mniej składników odżywczych. Skorzystaj z naszej receptury automatycznie kwitnącej gleby doniczkowej, która zawiera idealną mieszankę torfowca, kompostu, perlitu i wermikulitu.

Jeśli masz miejsce w ogrodzie, kompostowanie to doskonały sposób na ponowne wykorzystanie odpadów ogrodowych i resztek kuchennych. W kilka miesięcy zamienisz te materiały w materię bogatą w składniki odżywcze i poprawisz żyzność gleby. Jeśli nie masz ogrodu, możesz ustawić mały pojemnik na kompost w szafce pod zlewem, aby przekształcić resztki jedzenia, torebki herbaty i skorupki jaj w kompost, który następnie zastosujesz jako odżywczy opatrunek wierzchni dla roślin borykających się z niedoborami.

 • Strzeż się aminopiralidu

Wybrałeś najlepszy kompost, jaki mogłeś znaleźć. Ma doskonały stosunek NPK dla fazy wegetatywnej, dużo materii organicznej do odżywiania pożytecznych drobnoustrojów i perlit dla lepszej struktury. Jednak twoja roślina nadal wygląda na chorą. Jeśli sprawdziłeś pH i jesteś pewien, że prawidłowo podlewasz i karmisz rośliny, możesz mieć do czynienia z ukrytym wrogiem.

Aminopyralid, znany prościej jako AP, każdego roku sprawia problemy tysiącom ogrodników. Ten herbicyd przedostaje się przez przewód pokarmowy krów i koni i często zanieczyszcza zapasy kompostu. Jeśli twoje rośliny wyglądają na żółte i skarłowaciałe, a młode liście wydają się zniekształcone, najprawdopodobniej jest to AP.

Postaraj się uniknąć tej sytuacji, kontaktując się z dostawcą kompostu. Zapytaj go o to, skąd pozyskuje obornik i czy przeprowadza testy na AP. Jeszcze lepiej, zacznij tworzyć własny stos kompostu, abyś nie musiał podejmować ryzyka. Na szczęście drobnoustroje rozkładają AP po około roku. Ponadto ten herbicyd nie wpływa na członków rodziny traw. Śmiało, posadź kukurydzę, a następnie użyj kompostu jak zwykle w następnym sezonie.

Cuidado con el aminopyralid

Krok 5: przeanalizuj środowisko

O zdrowiu roślin decyduje kilka czynników środowiskowych. Rośliny marihuany najlepiej rozwijają się w określonym zakresie temperatury i wilgotności. Kiedy te czynniki zmieniają się, rośliny mogą wyglądać na chore i nieproduktywne. Możesz użyć cyfrowego termohigrometru, aby jednocześnie mierzyć temperaturę i wilgotność.

 • Wilgotność

Wilgotność względna (RH) odnosi się do ilości wody obecnej w powietrzu w określonej temperaturze. Choroby grzybicze rozwijają się, gdy poziom wilgotności jest zbyt wysoki, a grzyby szczególnie lubią mokre i lepkie środowisko kwiatów marihuany. Aby uniknąć tych chorób i towarzyszących im objawów, należy dążyć do następujących poziomów wilgotności względnej:

siewki i klony: 65-70%
faza wegetatywna: 40–70%
faza kwitnienia: 40–50%

Możesz kontrolować wilgotność w pomieszczeniu za pomocą wiatraków, wentylacji i nawilżaczy/osuszaczy. Chociaż nie możesz kontrolować pogody na zewnątrz, możesz regulować wilgotność w szklarniach i tunelach foliowych, stosując te same techniki, co w pomieszczeniach.

 • Temperatura

Rośliny marihuany radzą sobie również najlepiej, gdy rosną w określonym zakresie temperatur. Warunki, które są zbyt gorące lub zbyt zimne, mogą powodować stres i zahamowanie wzrostu. Staraj się zachować następujące temperatury w ciągu dnia:

siewki i klony: 20–25 °C
faza wegetatywna: 22–28 °C
faza kwitnienia: 20–26 °C
 • Czy rośliny zregenerują się po stresie cieplnym?

Rośliny konopi indyjskich stają się znacznie zestresowane, gdy są wystawione na działanie wysokich temperatur przez długi czas. Objawy stresu cieplnego obejmują zahamowanie wzrostu, suchy i zwiędły wygląd i/lub zwinięte liście. Możesz uratować zestresowane rośliny i regulować temperaturę w przestrzeni do uprawy za pomocą następujących metod:

 • umieść oscylujące wentylatory w przestrzeni do uprawy,
 • zainstaluj klimatyzację,
 • zamontuj system wentylacyjny,
 • przenieś swoje rośliny na zewnątrz w miejsce z lepszym powiewem powietrza

Jeśli chcesz zminimalizować konieczność dodatkowej pracy, możesz podłączyć wentylator lub klimatyzację do czujnika temperatury, aby zautomatyzować regulację temperatury.

¿Pueden recuperarse las plantas del estrés térmico?

Krok 6: przeanalizuj swoją konfigurację

Być może będziesz musiał poprawić kilka rzeczy w swojej konfiguracji, aby uratować chorą roślinę. Sprawdź poniżej dwa najczęstsze problemy.

 • Światła

Rośliny marihuany potrzebują światła, aby wytworzyć energię i osiągają znacznie gorsze wyniki, gdy są pozbawione odpowiedniej ekspozycji na światło. Wyciągające się, wiotkie rośliny prawdopodobnie nie otrzymują wystarczającej ilości światła. Oprócz zachowania odpowiedniej odległości od źródła (30–70 cm w przypadku diod LED o mocy 200–400W i 50–80 cm w przypadku diod LED o mocy 450–600W), należy wziąć pod uwagę, ile roślin można realnie wyhodować przy danej konfiguracji.

120W ≈ 0.5m² ≈ 1 roślina
200W ≈ 0.8m² ≈ 2 rośliny
280W ≈ 1m² ≈ 4 rośliny
350W ≈ 1.5m² ≈ 6–8 rośliny

Ponowna faza wegetatywna

Czasami zbyt dużo światła może powodować problemy. Rośliny fotoperiodyczne wymagają cyklu ciemności trwającego 12 godzin lub mniej, aby myślały, że pory roku się zmieniają. Kwitnące rośliny narażone na wycieki światła mogą przełączyć się z powrotem na tryb wegetatywny, co powoduje stres u wielu hodowców. Ponieważ przypadkowe powtarzanie fazy wegetatywnej może negatywnie wpłynąć na plony i stresować rośliny, musisz temu zapobiec, łatając namiot i zakrywając wszelkie miejsca przecieków światła.

 • Rozmiar donicy

Rozmiar doniczki może ograniczać potencjał rośliny marihuany. Mniejsze doniczki oznaczają mniejsze rośliny. Ponadto mniejsza doniczka znacznie zwiększa szanse na niedostateczne podlewanie roślin, ponieważ nie ma wystarczającej ilości podłoża, aby utrzymać odpowiednią wilgoć. Jeśli twoja roślina wygląda na nieszczęśliwą, możesz ją ożywić po prostu przesadzając ją do większego pojemnika.

Tamaño de la maceta

Krok 7: sprawdź swoje rośliny pod kątem szkodników

Oczywiście szkodniki są jednym z głównych powodów, dla których rośliny marihuany zaczynają wyglądać na chore. Objawy inwazji szkodników mogą być bardzo różne, od dziur w liściach po żółknięcie i więdnięcie.

 • Mszyce

Mszyce są powszechnymi szkodnikami marihuany. Wysysają one soki z liści i szybko się rozmnażają.

Pulgón
Objawy
 • duże liczby mszyc na spodniej stronie liści
 • wycieki soków
 • żółte i skarłowaciałe rośliny
Rozwiązania
 • wprowadź biedronki do przestrzeni uprawy
 • zastosuj olejek neem
 • zastosuj mydła owadobójcze

Owady minujące

Owady minujące to małe stworzenia, które drążą tunele w liściach marihuany i zjadają wewnętrzną tkankę.

Minadores de hojas
Objawy
 • białe, kręte ślady na powierzchni liści
Rozwiązania
 • usuń dotknięte liście
 • zastosuj olejek neem
 • użyj siatki na zewnątrz
 • wprowadź pasożytnicze osy jako kontrolę biologiczną do uprawy
 • Ziemiórki

Ziemiórki to krótko żyjące muchy atakujące korzenie roślin marihuany.

Moscas del mantillo
Objawy
 • żółknięcie i więdnięcie liści
 • zahamowany wzrost
 • objawy niedoborów składników odżywczych pomimo prawidłowego nawożenia.
Rozwiązania
 • rzadziej podlewaj rośliny
 • ustaw żółte pułapki lepowe
 • wsyp ziemię okrzemkową do gleby
 • zastosuj olejek neem
 • wprowadź bakterie Bacillus thuringiensis
 • Przędziorki

Przędziorki żyją na spodniej stronie liści, gdzie przebijają tkankę roślinną w celu uzyskania pożywienia.

Ácaros araña
Objawy
 • widoczne jaja pod liśćmi
 • żółte liście
 • nierozwinięte pąki
Rozwiązania
 • przepłucz rośliny
 • przytnij dotknięte obszary
 • zastosuj mydło owadobójcze w sprayu
 • podawaj rozcieńczone olejki eteryczne, takie jak rozmaryn, eukaliptus i mięta pieprzowa.

Krok 8: zapewnij swoim roślinom kluczowe składniki odżywcze i suplementy

O ile twoja marihuana nie wygląda na chorą z powodu przenawożenia, zastosowanie szeregu suplementów może pomóc w przyspieszeniu rozwoju po okresie zahamowania wzrostu.

Materia
organiczna
pomyśl o kompoście, oborniku, biohumusie i ściółce. Dodaj je do gleby jako pokarm o powolnym uwalnianiu dla wspierania pożytecznych drobnoustrojów.
Melasa melasa z trzciny cukrowej jest doskonałym źródłem składników odżywczych dla mikroskopijnych organizmów żyjących w glebie. Robiąc wszystko, co w swojej mocy, aby je nakarmić, zbudujesz stabilną populację, która w zamian przyniesie korzyści twojej roślinie
Enzymy te mikroskopijne białka pomagają katalizować reakcje. Stosowanie enzymów w glebie pomaga przyspieszyć wzrost, zwiększyć plony i wspierać zdrowszy system korzeniowy
Grzyby mikoryzowe te gatunki grzybów symbiotycznych łączą się z korzeniami roślin i pomagają im uzyskać dostęp do składników odżywczych w glebie. Pomagają zapobiegać chorobom roślin i mogą pomóc niedostatecznie nawożonym roślinom w szybkim powrocie do zdrowia
Ryzobakterie te gatunki bakterii zamieszkujące korzenie pomagają zmniejszyć ryzyko chorób korzeni i są znane z tego, że pomagają zwiększyć plony marihuany.

Rośliny marihuany wyglądają na chore? Nie trać nadziei!

Myślisz, że twoja roślina marihuany umiera? Martwienie się tylko pogorszy sprawę! Teraz jesteś wyposażony w wiedzę i jesteś więcej niż gotowy do podjęcia wyzwania.

Skorzystaj z bogactwa informacji powyżej, aby ożywić swoje chore rośliny. Będziesz dokładnie wiedzieć, jak zapobiec podobnej sytuacji w przyszłości i łatwo sobie z nią poradzić, jeśli się powtórzy. Hodowcy marihuany są bardzo opiekuńczy w stosunku do swoich roślin, więc rozumiemy uczucie rozczarowania, którego możesz doświadczać. Ale w rzeczywistości kilka żółtych liści i odrobina zwijania nie zaszkodzi zbytnio twoim zbiorom!

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Grow Guide Topic Finder

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37835 recenzji