Poradnik uprawy konopi według Royal Queen Seeds

By Steven Voser

Jaki jest najlepszy harmonogram światła dla automatycznie kwitnących odmian cannabis?

Automatyczne odmiany cannabis kwitną w zależności od wieku, a nie zmiany cyklu światła. Niemniej jednak, zapewnienie automatom odpowiedniej ilości światła ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia najlepszych możliwych zbiorów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o harmonogramie światła przy uprawie automatycznie kwitnących odmian konopi.

Video id: 527684146

Cykl światła 18/6

Marihuana to roślina C3, co oznacza, że może absorbować CO₂ do przeprowadzania fotosyntezy nawet podczas wystawienia na światło. A ponieważ rośliny automatycznie kwitnące posiadają krótkie fazy wegetacyjne i często są niższe niż odmiany fotoperiodyczne, zazwyczaj należy zapewnić im co najmniej 18 godzin światła. Pozwala to na silny wzrost bez nadmiernych wydatków energetycznych. Automaty uwielbiają światło tak samo jak tradycyjne odmiany fotoperiodyczne, po prostu nie polegają na nim pod kątem kwitnienia.

18/6 LIGHT CYCLE

24-godzinny cykl świetlny

Niektórzy hodowcy dają swoim automatom nawet pełne 24 godziny światła, argumentując, że pomaga to zmaksymalizować ich wzrost. Z drugiej strony hodowcy, którzy trzymają się 18-godzinnych cykli świetlnych, argumentują, że zapewnia to ich roślinom krótki okres „regeneracji”, który jest niezbędny dla zdrowego wzrostu.

Nie ma ostatecznego konsensusu co do tego czy automaty rosną lepiej przy 18, czy 24 godzinach światła i wiemy, że hodowcy osiągają wspaniałe wyniki przy użyciu obu metod. Aby móc się zdecydować, zalecamy wypróbowanie obydwu sposobów i trzymanie się tego, który jest dla Ciebie najlepszy.

24HR LIGHT CYCLE

A co z cyklem światła 12/12?

Niektórzy hodowcy nadal decydują się na utrzymywanie swoich automatów w cyklu światła 12/12 podczas fazy kwitnienia. I jest to jak najbardziej w porządku, ponieważ automaty uprawiane w takich warunkach nadal zapewnią świetne zbiory. Pamiętaj tylko, że pąki zbierane po 12-godzinnym cyklu świetlnym będą zauważalnie mniejsze niż te, które wyhodujesz przy cyklu 18–24 godzin. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć zastosowanie cyklu światła 12/12:

  • Obawy związane z ciepłem: jeśli mieszkasz w bardzo gorącym klimacie, możesz chcieć wyłączyć światła w ciągu dnia, aby uniknąć przegrzania pomieszczenia do uprawy. W takim przypadku uprawianie automatów w cyklu światła 12/12 — z włączonymi światłami w nocy — może być najlepszym sposobem na uniknięcie stresu cieplnego u roślin.
  • Uprawa odmian automatycznych razem z odmianami fotoperiodycznymi: jeśli uprawiasz odmiany automatyczne i feminizowane odmiany fotoperiodyczne, prawdopodobnie będziesz musiał umieścić automaty w tym samym pomieszczeniu, w którym znajdują się kwitnące rośliny feminizowane, co oznacza, że otrzymają one 12 godzin światła dziennie.
  • Oszczędność pieniędzy: kilka miesięcy z włączonymi światłami przez 18–24 godziny dziennie może być bardzo kosztowne. Jeśli chcesz uprawiać automaty, a Twój budżet jest napięty, możesz zastosować 12-godzinny cykl światła.
WHAT ABOUT A 12/12 LIGHT CYCLE?

Stosowanie metody SOG na roślinach automatycznych

SOG lub morze zieleni to technika treningu cannabis, która może przynieść wspaniałe plony. Zamiast sprawiać, by rośliny rosły tak duże, jak to możliwe, SOG polega na uprawie kilku mniejszych roślin w bliskim sąsiedztwie, aby utworzyć jednolity baldachim, który maksymalizuje wykorzystanie przestrzeni i ekspozycję na światło.

SOG to świetna technika do stosowania na odmianach kwitnących automatycznie, ponieważ wykorzystuje naturalnie mniejszy wzrost tych odmian. Mimo że każdy hodowca przeprowadza SOG nieco inaczej, większość będzie uprawiać od 4 do 16 roślin na jednym metrze kwadratowym, w zależności od tego, jak duże będą rośliny.

W zależności od wielkości odmiany, którą uprawiasz, zalecamy stosowanie doniczek o pojemności 7–10 l i uprawianie od 4 do 6 roślin na jednym metrze kwadratowym. Powinno to maksymalnie wykorzystać przestrzeń i oświetlenie, a jednocześnie zapewnić roślinom wystarczający przepływ powietrza, abyś mógł uniknąć problemów z pleśnią. Jeśli zdecydujesz się uprawiać więcej roślin na m², pamiętaj, aby używać mniejszych doniczek i kontrolować rozmiar roślin oraz unikać przepełnienia pomieszczenia do uprawy.

Wzmianka o spektrum światła

Używanie odpowiedniego widma światła jest bardzo ważne podczas uprawy każdego rodzaju roślin cannabis, w tym odmian automatycznych. Ponieważ rośliny automatycznie kwitnące mają tak krótkie cykle życiowe, musisz zmaksymalizować jakość dostarczanego im światła, składników odżywczych i gleby.

Jak być może pamiętasz z zajęć z przedmiotów ścisłych, światło przepuszczone przez pryzmat jest podzielone na różne spektra kolorów. Rośliny, których fotosynteza zależy od światła, różnie reagują na te różne widma. Podobnie jak w przypadku fotoperiodycznych odmian cannabis, zalecamy trzymanie się następujących widm światła:

  • Niebieskie światło 6500 K w okresie wegetacji: widmo światła niebieskiego sprzyja wzrostowi wegetatywnemu, pomagając roślinom konopi osiągać niski wzrost i krępą budowę, jednocześnie minimalizując ich wydłużanie się.
6500K blue light during veg
  • Czerwone światło 2700 K podczas fazy kwitnienia: spektrum światła czerwonego jest idealne do kwitnienia, ponieważ wspiera rozwój pąków i niewielkie wyciąganie się roślin, wspomagając tworzenie dużych, gęstych kwiatów.
2700K red light during flowering

Dodatkowe wskazówki dotyczące uprawy odmian kwitnących automatycznie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z automatami, skorzystaj z tych prostych wskazówek, aby uzyskać lepsze zbiory:

  • Wybierz wysokowydajną odmianę: nie wszystkie odmiany automatyczne są sobie równe, więc pamiętaj, aby wybrać odmianę o wysokiej wydajności, jeśli wielkość zbiorów jest dla Ciebie ważna.
  • Siej rośliny do ich ostatecznej donicy: przesadzanie roślin zawsze powoduje, że doświadczają stresu. Ze względu na to, że odmiany kwitnące automatycznie mogą przejść od nasion do zbiorów w zaledwie 8 tygodni, najlepiej jest unikać tego rodzaju stresu i zawsze siać nasiona w ich ostatecznych donicach.
  • Wykorzystaj przewiewne podłoże do uprawy: pomaga to stymulować wzrost korzeni i liści.
  • Stosuj LST: jeśli chcesz trenować swoje rośliny, wykorzystuj tylko techniki o niskim poziomie stresu. Techniki silnie stresujące, takie jak fimming, topping i supercropping przyniosą więcej szkody niż pożytku.

Masz 18 lat lub więcej?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.

Przewodnik po uprawie – wyszukiwarka treści

eKomi silver seal
4.7 z 5
z 37751 recenzji