Product successfully added to your shopping cart.
Check out
 

Kiełkowanie nasion marihuany
Nasiona marihuany można kiełkować na różne sposoby; poniżej opiszemy najważniejsze metody. Royal Queen Seeds sprzedaje tylko i wyłącznie nasiona feminizowane, czyli nie jest konieczna eliminacja roślin męskich.

1. Kiełkowanie w zestawie dla początkujących Royal Queen Seeds
Kiełkowanie w zestawie jest idealne dla początkujących hodowców, którzy chcą osiągnąć optymalne kiełkowanie dla swoich nasion marihuany. 

Zestaw Seedkit Royal Queen Seeds zawiera:

3 x nasiona feminizowane White Widow z Royal Queen Seeds
1 x pojemnik na nasiona marihuany z przeźroczystą pokrywą
10 x wkładów do kiełkowania nasion marihuany
1 x  butelka odżywki SeedBooster Royal Queen Seeds (250ml)
1 x katalog Royal Queen Seeds
1 x książeczkę z instrukcjami

Potrzebne są również: kubek z podziałką i mieszadło (nie są zawarte w zestawie Seedkit).

Odżywka SeedBooster o pojemności 250ml wystarcza do wykiełkowania dziesięciu nasion. Wlej ją do kubka z podziałką, uważając, aby wlać odpowiednią ilość na liczbę użytych wkładów. Na przykład, jeśli chcesz wykiełkować pięć nasion, musisz użyć tylko połowy odżywki SeedBooster.

Dolej 125ml letniej wody (na 125ml SeedBooster). Dle wykiełkowania wszystkich dziesięciu nasion użyj 250 ml odżywki booster i 250 ml wody. Wymieszaj dokładnie i odstaw na kilka minut. Włóż wkład do kiełkowania do pojemnika i polej go uważnie mieszanką, pozwalając na wchłonięcie substancji odżywczych. Odczekaj kilka minut, do momentu, gdy cały płyn zostanie wchłonięty. Czystymi rękoma włóż bardzo ostrożnie nasiona do wkładów, na głębokość około 5 milimetrów. Wykonaj tę czynność z dużą ostrożnością, nie naciskając zbytnio na nasiona.

Przykryj pojemnik pokrywą i upewnij się, że jest dobrze zamknięty. W te n sposób tworzy się optymalny klimat do kiełkowania nasion, które powinny szybciej rosnąć. Przechowywać pojemnik w cieple, w temperaturze około 20 stopni.
Odczekaj pięć dni i następnie przekręć pokrywę o 180 stopni tak, aby utworzyć małą szczelinę, pozwalającą roślinkom na oddychanie świeżym powietrzem.

Upewnij się, że roślinki wystawione są na dużą ilość światła naturalnego lub sztucznego. Najlepsze rezultaty osiąga się z lampami fluorescencyjnymi. (Coolwhite – kod koloru 33 – gwarantuje optymalny rezultat)

2. Kiełkowanie w szklance wody
Włóż nasiona marihuany do szklanki lub do miseczki z wodą o temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Po 3-5 dniach powinny się pokazać małe białe punkty, a nasiona powinny się otworzyć. Punkciki są zaczątkiem korzeni; kiedy korzenie osiągną długość 2-3 mm, możesz bardzo ostrożnie wyciągnąć nasiona z wody. Możesz wsadzić je teraz w ziemię, we wkład hydropniczny lub inne, preferowane przez ciebie podłoże.

Zrób mały otwór, o rozmiarze 5 - 10 mm i włóż delikatnie wykiełkowane nasiono w podłoże. Ważne jest, aby nie używać za dużo wody, lepiej użyć spryskiwacza. Upewnij się, że fluorescencyjna lampa znajduje się blisko rośliny. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest zbytnie oddalenie lampy od rośliny. Kiełkowanie w wodzie nie zapewnia jednak najlepszych rezultatów.

3. Kiełkowanie między wilgotnymi warstwami
Nawilż dwie warstwy chusteczki higienicznej letnią wodą z kranu. Włóż nasiona marihuany między dwie warstwy i sprawdzaj codziennie czy są dostatecznie wilgotne. Po kilku dniach nasiona powinny wykiełkować i być gotowe do przeniesienia do nowego otoczenia, pod warunkiem, że będzie ono bardzo wilgotne i wystarczająco oświetlone.

4. Kiełkowanie bezpośrednio w ziemi
Kiełkowanie bezpośrednio w ziemi jest bardzo często wykorzystywaną metodą; nie jest konieczne przesadzanie rośliny i dlatego najdelikatniejsze roślinki nie są ruszane przez cały proces wzrostu. Przy tej metodzie ważne jest używanie ziemi wysokiej jakości (możesz zapytać w twoim lokalnym sklepie, która ziemia najbardziej nadaje się do donic).

Włóż nasiono marihuany na około 1 cm głębokości; przykryj dziurkę ziemią, bez ubijania jej. Teren musi pozostać lekki, aby umożliwić roślinie łatwe wydostanie się na powierzchnię. Korzenie mają faktycznie trudności z przebiciem się przez zwarty teren, co powoduje opóźnienia we wzroście. Nasiona marihuany powinny wykiełkować pod ziemią i wydostać się na powierzchnię po około 4-10 dni. Również w tym wypadku ważne jest, aby znajdowały się w wilgotnym otoczeniu, o odpowiedniej wentylacji i temperaturze.

Przydatne informacje

-Idealna temperatura otoczenia musi wynosić od 22 do 25 stopni Celsjusza
-Idealna wilgotność powietrza wynosi od 70 % do 90 %
-Pomieszczenie uprawy musi być wilgotne, lecz nie mokre; zbyt mokre podłoże opóźnia wzrost
-Oświetlenie fluorescencyjne jest najlepsze dla kiełkowania (Coolwhite kod 33)
-Należy jak najmniej dotykać nasion rękami
-We wkładach hydroponicznych/wełnie mineralnej, idealna wartość pH wynosi 5,8 – 6,2
-Najlepsze wyniki osiąga się przy rytmie 18 godzin światła i 6 godzin ciemności.