Rośliny Towarzyszące Konopi 

Celem sadzenia roślin towarzyszących jest stworzenie intensywnej, samowystarczalnej polikultury, której celem jest wspieranie i ochrona Twoich konopi w każdej fazie rozwoju bez użycia sztucznie wytworzonych suplementów. Różnorodność roślin na jakiejkolwiek powierzchni ma imitować naturę, gdzie różne gatunki rosną jednocześnie obok siebie na jednym obszarze. Mówiąc krótko - posadzenie roślin towarzyszących ma pomóc Twoim konopiom rosnąć.

Każda roślina wspiera inne rośliny. Niektóre gatunki zwabią do ogrodu pożyteczne owady, inne poprawią jakość gleby i retencję wodną, jeszcze inne pomogą z niedoborami azotu, odstraszają szkodniki, zapewniają ściółkę, cień i roślinny kompost.

Polikultury korzystają z tego, co najlepsze w glebie przez cały rok. W porównaniu z uprawami monokulturowymi, rośliny rosnące wśród innych gatunków są silniejsze, mają lepszy system odpornościowy i sprawniej walczą z mikroorganizmami. Polikultura to uprawa wielu gatunków jednocześnie, podczas gdy w monokulturze mamy do czynienia z jednym gatunkiem.

Companion Planting

W polikulturach jest również zwiększona różnorodność biologiczna i są domem dla wielu pożytecznych gatunków. Bioróżnorodność odgrywa ważną rolę zdrowotną w każdym systemie środowiskowym. Konopie będące częścią różnorodnej polikultury są lepiej przystosowane do zmian w klimacie i lepiej radzą sobie ze szkodliwymi czynnikami, patogenami i chorobami.

Monokultury łatwo padają łupem szkodników i chorób. Kiedy umiera jedna roślina, najprawdopodobniej zaraz przeniesie się również na wszystkie rośliny. W monokulturze to prawdziwa katastrofa, gdzie cały plon może zostać zniszczony.

Przy roślinach towarzyszących, system wspierających roślin i zwabianych przez nie stworzeń powstrzymuje patogeny i infekcje przed szybkim rozrostem i zainfekowaniem innych roślin. To eliminuje potrzebę stosowania pestycydów i fungicydów, które ze względu na ilość szkodliwych toksyn zatruwają środowisko naturalne i mogą szkodzić ludziom.

Nawet najmniejsza grządka skorzysta z obecności roślin towarzyszących i stosowania zasad polikultury. To zadziwiające, jak wiele roślin może rosnąć na jednym metrze kwadratowym wraz z konopiami. Z pewnością wystarczy na letnią sałatkę.

Duże doniczki i worki do uprawy mogą nawet pomieścić kilka pożytecznych gatunków każdego roku - wystarczająco wiele, żeby uprawy komercyjne konopi mogły uzyskiwać z nich dodatkowy dochód w ramach strategi sadzenia roślin towarzyszących.

Jeśli masz na to miejsce, to celem intensywnej polikultury jest stworzenia samoreprodukującego, organicznego systemu, który nie wymaga interwencji z zewnątrz. W idealnej sytuacji, Twój lasek roślin towarzyszących przez lata będzie sam się siał i wytworzy własną równowagę, wypełniając wszystkie dostępne nisze i mikroklimaty. Własnie w taki samodzielnie regulujące się środowisko sadzisz swoje konopie i inne rośliny roczne, gdy przychodzi wiosna.

Rośliny towarzyszące to rozsądne, organiczne podejście do zdrowej gleby i bioróżnorodności, która wzbogaca rozwój konopi.

SZEROKI WYBÓR NASION ROŚLIN TOWARZYSZĄCYCH NA ROYAL QUEEN SEEDS

Jeśli jesteś zainteresowany dodaniem roślin towarzyszących do swojej uprawy konopi, możesz znaleźć dokładny opis każdej rośliny i zaopatrzyć się w nasiona z naszej oferty Royal Guardians.

 

MASZ 18 LAT LUB WIĘCEJ?

Treści na RoyalQueenSeeds.com są odpowiednie jedynie dla osób dorosłych i są zarezerwowana dla osób pełnoletnich.

Upewnij się, że znasz prawo obowiązujące w swoim kraju.

Klikając WEJDŹ, potwierdzasz,
że masz ukończone
18 lat lub więcej.